Deset medalja subotičkih atletičara

Sre, 21.10.2015 - 23:49 -- dejan.vukovic

Takmičari ARK Trona učestvovali su na Dunavskom polumaratonu koji je održan u Apatinu u nedelju 18. oktobra. U okviru ove trke održano je i Prvenstvo Balkana za seniore i seniorke i Otvoreno prvenstvo Vojvodine za veterane i veteranke u disciplini na 21 km – polumaraton.

Iz Subotice je učešće prijavilo preko 40 atletičara različitih kategorija i takmičarskih sposobnosti.Pojedini takmičari su otišli da po prvi put istrče ovu maratonsku disciplinu, dok su neki želeli da poprave svoj lični rekord i ostvare plasman. Konkurencija j ebila iztuzetno velika pošto su pored atletičara iz Srbije, došli i trkači iz Bosne i Hercegovine, Mađarske, Hrvatske, Makedonije, Grčke, Nepala, Rumunije, Bugarske i Turske, čiji su atletičari i osvojili prava mesta i u muškoj i u ženskoj konkurenciji. Ukupno je bilo preko 500 trkača.

subotički atletičari su ostvarili odlične rezultate.

Konkurencija muškaraca

• u ukupnom plasmanu, najbolji rezultat je postigao mladi Adrian Malagurski član ark TRON sa Palića, sa vremenom 1:27:02, sa kojim je vremenom osvojio ubedljivo 1 mesto u muškoj juniorskoj konkurenciji,
  • do 35 godina, 3. mesto je osvojio Edvard Halas, sa vremenom 1:29:19,
  • do 50 godina, 2. mesto je osvojio član ark TRON sa Palića, Đerđ Teleki, sa vremenom 1:29:56,
  • do 60 godina, 1. mesto je osvojio Radovan Radulović član  AK SPARTAK, sa vremenom 1:34:16 , dok je u istoj konkurenciji, II mesto je osvojio član ark TRON sa Palića, Novosađanin Dragan Đ. Ćirić, sa vremenom 1:35:28,
  • do 65 godina,1. mesto je osvojio Mirko Dubovečak, sa vremenom 1:44:56.

Ženska konkurencija:

• do 30 godina, 2. mesto je osvojila članica ark TRON sa Palića, Jamanta Šafranj, sa vremenom 1:35:54, dok je u istoj konkurenciji 3. mesto osvojila Renata Tot (čija je ovo prva trka!), sa vremenom 1:49:42,
  • do 35 godina, 3. mesto je osvojila članica ark TRON sa Palića, Jasna Milošević, sa vremenom 1:50:43,
  • do 55 godina, 1. mesto je osvojila članica ark TRON sa Palića, Edit Trungel Mešter, sa vremenom 2:07:20.

Pored pregršt medalja, Subotički atletičari su sa sobom iz Apatina doneli lepe utiske o dobro organizovanoj trci sa veliki brojem brzih trkača.