ostali sportovi

Streličarski turnir u metnom streličarstvu održan je u nedelju 14. aprila u Beogradu u okviru kalendara turnira Streličarskog Saveza Srbije.

Na ovom turniru učestvovalo je 5 takmičara iz subotičkog parastreličarskog kluba Veteran koji su osvojili dve bronzane medalje, Dejan Varju kompaun lukom u kategoriji seniora i Robert Konkolj olimpiskim lukom u kategoriji Veterana

Pon, 15.04.2024 - 22:21

Nastavljena je akcija testiranja talentovanih subotičkih sportista koje u sklopu aktivnosti Subotica - Evropski grad sportova za 2024 godinu organizuje Sportski savez grada Subotice.

Za talentovane sportiste koje su prijavili njihovi klubovi organizovano je besplatno testiranje kako bi klubovi imali veći i bolji uvid u razvoj svojih sportista. Proteklog vikenda u Tehničkoj školi "Ivan Sarić" obavljeno je testiranje za drugu grupu sportista koje će trenerima i sportskim klubovima pomioći da na osnovu dobijenih rezultata eventualno koriguju svoje treninge a mladi sportisti da uvide u kojim segmentima imaju mogućnost napretka. Sve grupe će ponoviti testiranje krajem godine da bi se mogao ispratiti njihov napredak.

Ovo...

detaljnije
Sub, 13.04.2024 - 18:32

Proteklog vikenda 6. i 7. aprila takmičari sportskog penjačkog kluba Spartak učestvovali su na tri međunarodna takmičenja, u Hrvatskoj, Bosni i Hercegovini i u Mađarskoj.

Na otvorenom Kupu Republike Srpske koje je održano u Banja Luci osvojili su dve medalje. Alina Ljakić je bila druga dok je Maksim Purlija osvojio 3. mesto.

Subotički penjači su u drugom kolu takmičenja BLOK Kids koji se održavao u Lepoglavi takođe zabeležili dobre rezulatte osvajanjem tri medalje. Tamaš Kučera je osvojio prvo mesto i zlatnu medalju dok su Leona Vukmanov i Damjan Rapić bili ttreći. Pored njih učestvovala je i Mila Ćakić koja je bila peta.

Treće međunarodno takmičenje na kojem su učestvovali subotički...

detaljnije
Čet, 11.04.2024 - 19:36

Parastreličarski klub Veteran je u nedelju 07. aprila bio domaćin Otvorenog 3D Kupa Vojvodine u streličarstvu. Turnir je održan u Bačkoj Topoli kod jezera na lokaciji Umetnička kolonija.

Subotički klub je nastupilo 13 takmičara koji su osvojili 5 zlatnih i jednu srebrnu medalju. Zlatne medalje osvojili su, Atila Feješ Klapka tradicionalnim lukom u kategoriji seniora, Rudolf Babi tradicionalnim lukom u kategoriji veterana, Milan Dragosavac lovačkim lukom u kategoriji seniora, Arank Bata golem lukom u kategoriji veteranki i Valentin Keresteš golem lukom u kategoriji pionira. Srebrnu medalju osvojio je Dejan Varju kompaun lukom u kategoriji seniora

Pon, 08.04.2024 - 20:57

Pančevo je u nedelju je 7. aprila bio domaćin Prvenstva Vojvodine u gađanju serijskom vazdušnom puškom u ''C'' programu.

Na prvenstvu je učestvovao i subotički klub SSK ''VOJNIK'' sa sedam takmičara. U konkurenciji seniora “Vojnik” je ekipno osvojio prvo mesto u konkurenciji 13 klubova. Ekipu su činili: Dragoslav Radaković, Tibor Marton i Eduard Laslo. U pojedinačnoj konkurenciji nastupili su još Danijel Zuber, Slaven Ledenski, Slaviša Mojsić i Đuro Borjan. Najbolji rezultat u pojedinačnoj konkurenciji ostvario je Dragoslav Radaković osvajanjem četvrtog mesta.

Pon, 08.04.2024 - 20:49

Takmičarke Streljačkog kluba Spartak uspešno su nastupile na prvenstvo Vojvodine u gađanju vazdušnom puškom koje je održano u Pančevu.

Juniorska ekipa Spartaka u sastavu Milica Ikić, Nikolina Varga i Sanja Sremački postale su novi prvaci Vojvodine  U pojedinačnoj konkurenciji Milica Ilkić je osvojila srebrnu medalju. Uspešene su bile i u seniorskoj konkurenciji, ekipa u sastavu Jelena Todorović, Sanja Sremački i Milica Ikić vicešampionke su Vojvodine.  Četvrtu medalju za subotički klub donela je Jelena Todorović osvojanjem bronzane medalje u pojedinačnoj konkurenciji.

Ned, 07.04.2024 - 21:02
Državno prvenstvo u parastreličarstvu održano je u nedelju 31. marta u Smederevu ma kojem su učestvovali i takmičarti PSK Veteran iz Subotice.

Subotički klub su predstavljala dva takmičara sa invaliditetom koji su bili veoma uspešni. Obojica su osvojili zlatne medalje i poneli titulu prvaka države. Aleksandar Žepinić je bio najbolji u kategoriji seniora olimpiskim lukom a Veselin Uzelac u kategoriji seniora kompaund lukom.
Pon, 01.04.2024 - 18:06

Subotičke gimnastičarke ostvarile su odličan uspeh na školskom Međuokružnom takmičenju. Potpuno su dominirale na takmičenju, osvojivši tri ekipne titule i jednu pojedinačnu čime su svi prvaci obezbedili plasman na Školsku Olimpijadu učenika Republike Srbije.

Međuokružnog prvenstvo u ženskoj gimnastici održano je sredu 27. marta u Novom Sadu. Učenice subotičkih škola su na ovom takmičenju postigle izvanredne rezultate. U konkurenciji osnovnih škola V i VI razreda učenice OŠ "Jovan Mikić" osvojile su 1. mesto. Ekipu su sačinjavale: Leona Prčić (5/D), Laura Prčić (5/D) i Aleksija Roganović (5/D). Njih je predvodio nastavnik, Zdravko Cetić.

Isti uspeh subotičke gimnastičarke ostvarile su i u ekipnoj konkurenciji...

detaljnije
Čet, 28.03.2024 - 00:37

Prethodnog vikenda Hokej klub Spartak je imao niz nastupa sa svojim selekcijama. Svoje prve utakmice van Subotivce odigrali su najmlađi članovi, malo stariji su u fuziji sa ekipom Segedina nastupali u prvenstvu Mađarske, devojke su osvojile prvi Kup Vojvodine dok su veterani gostovali u Sarajevu.

Najmlađi, selekcija dečaka i devojčica do 6 i do 8 godina (U6 i U8) su u nedelju 24. marta u Novom Sadu zajedno trenirali sa odgovarajućim selekcijama HK Vojvodina. Većini ove dece je to prvi nastup na nekom ledu van Subotice, pošto su to mališani koji su ove sezone krenuli na hokej preko školice klizanja. Oni predstavljaju budućnost subotičkog hokeja na ledu. Boje Spartaka na ovom nastupu su branili: Todorović Mihajlo, Bozoki Marko, Vojnić...

detaljnije
Uto, 26.03.2024 - 20:48

Proteklog vikenda na stazi koja se nalazi na ušću Save u Dunav u Beogradu, održan je 57. Beli kros na kojem su učestvovali i atletičari AKŽ "Spartak" pod vodstvom trenera Zvezdana Kalmara.

Subotički atletski klub ostvario je zapažen nastup u jakoj međunarodnoj konkurenciji. Na krosu je učestvovalo oko 120 atletičara iz devet zemalja. Ovo takmičenje je organizatorima poslužilo kao probno pred nastupajuće Svetsko prvenstvo u krosu koje će se održati u Beogradu na istoj stazi 30. marta 2024. godine Ujedno je za takmičare Srbije ovo bilo kvalifikaciono za kros prvenstvo sveta.

Najveći uspeh ostvario je Veljko Vasiljević, koji je osvojio bronzanu medalju u trci juniora do 20 godina na stazi dugoj 6,5 km sa rezultatom od...