Minja Kopunović osvojila dva treća mesta na prvenstvu Vojvodine

Ned, 14.01.2018 - 23:48 -- dejan.vukovic

Subotička atletika ima novog mladog bisera. Minja Kopunović osvojila je dva treća mesta na otvorenom dvoranskom prvenstvu Vojvodine za mlađe pionire i starije juniore koje je održano u Novom Sadu u subotu 13. januara.

Pored takmičara iz Srbije nastupali su i takmičari iz Mađarske, Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Na prvenstvu je nastupio i Atletski klub Spartak a najsupešnija je bila Minja Kopunović koja se sa nepunih 12 godina ravnopravno nosila sa starijim takmičarima, ostvarivši dva odlična rezultata i plasmana. U kvalifakacionim trkama na 60m gde su nastupali preko 50 takmičara pobedila je u svojoj grupi sa novim ličnim rekordom od 8,75 sec. i stekla pravo da nastupi u finalnoj trci gde je sa 8.88 sec. zauzela odlično 3. mesto.  Drugu bronzanu medalju ovojila je u skoku u dalj u konkurencij 21 takmičara skočivši 4.70m, što je njen novi lični rekord.

U trci na 60 metara  Dunja Crnković je trčala u vremenu  9,77 sec. i podelila 41-42 mesto.  U konkurenciji mlađih pionira na 60m kod dečaka nastupio je Marko Rokvić i sa rezultatom 9,26sec. podelio je 13-14 mesto od 27 takmičara. Među starijim juniorima na 60m nastupila su dva pionira iz AK Spartak. Nina Crnković, koja je zauzela 17 mesto u konkurenciji 31 takmičara sa rezultatom 8,74 sec. i Bašić Palković Dario koji je sa rezultatom 8.28 sec. zauzeo 15 mesto u konkurenciji 20 takmičara. Van konkurencije u skoku u dalj nastupila je i seniorska takmičarka iz Spartaka Jović Luna Vodana, postigavši daljinu od 5.03m.