Nova prvenstvena pobeda fudbalera Bačke

Sub, 21.09.2019 - 23:33 -- dejan.vukovic

Bačka 1901 – Borac 2:1 (0:0)

Subotica, stadion: FK Bačka, gledalaca: oko 100. Sudija: Nikola Petrović (Novi Sad). Strelci: 1:0 Bijelović (46.), 2:0 Rajkovača (53.), 2:1 Jovanović (73. min)

Bačka 1901: Studen, Đurović, Stanković, Vujošević (70. Bjedov), Lukić, Kaluđerović, Manojlović (61. Lučić), Masalušić, Glišović, Nenadović (46. Bijelović), Rajkovača.

Borac: Babić, Trivunović, Došen, Dunjić, Sredojević, Pavlović, Marković, Arsić (46. Ivanišević), Simić (59. Cmiljanović), U. Jovanović, M. Jovanović.

Fudaleri Bačke došli su dio četvrtog prvenstvenog trijumfa u Srpskoj ligi. U nešto izmenjenom sastavu, zbog parnih kartona, savladali su Borac sa 2:1 u utakmici u kojoj su bili bolji tokom većeg dela susreta i očekivano stigli do novih bodova.

Početak utakmice pripao je gostima koji su nanizali četiri kornera, međutim prvu ozbiljniju priliku imali su subotičani u 12. minutu preko Nenadovića. Fudbaleri Bačke su najbliži vodstvu bili u 32. minutu, Davor Rajkovača je izbio sam pred golmana Borca koji je u ovom duelu bio uspešniji.

Početkom drugog poluvremena domaći su krunisali terensku inicijativu. Tek što je ušao, Bijelović je u 46. minutu postigao gol, primio je loptu u petercu, i savladao golmana Babića. Sedam minuta kasnije već je bilo 2:0, najbolji pojedinac susreta Davor Rajkovača loptu je smestio iza leća golmana Borca. Gosti su zapretili u 61. minutu, Marković je sa desne strane ubacio loptu do Milana Jovanovića, a njegov šut uspešno  zaustavlja golman Studen. Borac je smanjio u 73. minutu preko Milana Jovanovića, koji je iskoristio tačan pas Markovića i slabiju reakciju odbrane Subotičana. Do kraja meča nije bilo previše uzbuđenja.