Fudbaleri Bačke nastavili sa pobedama

Ned, 17.11.2019 - 01:00 -- dejan.vukovic

Bačka 1901 – Vojvodina 1928 3:1 (2:0)

Subotica, stadion kraj "Somborske kapije", gledalaca: oko 100. Sudija: Dušan Pjevac. Strelci: 1:0 Anđić iz penala u 36. minutu, 2:0 Rajkovača u 45. minutu, 3:0 Nosković u 53. minutu, 3:1 Šćepanović u 63. minutu.

Bačka 1901: Studen, Bjedov, Mezei, Anđić, Lučić, Vujošević, Manojlović (Rajkovača), Masalušić, Nosković  (Bijelović), Nendović (Lazić), Milić.

Vojvodina 1928: Magda, Runjevac, Malbaški, Rudić, Banč (Vlaučin), Kalajdžija (Đukanović), Knežević, Pešić (Zakić), Živanov, Šćepanović, Džajski.

Fudbaleri Bačke 1901 ostvarili su pobedu u poslednjoj utakmici na domaćem terenu u prvom delu sezone, Subotičani su meč prelomili već u prvom poluvremenu kada su stekli prednost od 2:0.

Početak utakmice nije bio sadržajan ni sa jedne strane. Međutim, kako je vreme odmicalo domaći su preuzeli inicijativu i bii sve opasniji po gol protivnika. Crveno-beli su do prednosti došli sa bele tačke nakon što je oboren Bjedov, a kazneni udarac uspešno izveo kapiten Anđić u 36. minutu. U samom finišu prvog dela domaći su duplirali prednost, nakon auta lopta j edošla do Rajkovača koji je bio izuzetno snalažljiv izbio sam pred golmana gostiju, lako poentirao za 2:0.

U nastavku utakmice pokušali su gosti da pariraju raspoloženim igračima Bačke. Usledio je brz odgovor Bačke koji trećim golom rešavaju pitanje pobednika u 53. minutu. Lučić je pronašao Noskovića koji iskusno loptu šalje u mrežu za velikih 3:0. Golom Šćepanovića u 63. minutu Vojvodina smanjuje razliku, ali ne dolazi u šansu da učini meč dramatičnim.