Ned, 24.10.2021 - 18:25 -- dejan.vukovic

Spartak Prozivka - Banja Luka 25:10 (4:2, 9:1, 7:4, 5:3)

Spartak Prozivka: Ćalasan, Varkulja 3, Klinovski 5, Ivković 4, Lovadinov, Ćurčin 2, Lugonja. Jakić 1, Bulatović, Šorš, Ugarković 7, Kovačević 1, Milošević 1, Krkelić 1.

Banja Luka: Maksimović, Amidžić 2, Simić 1, Ćosić 2, Praštalo 2, Đobić 2, Slavnić, Vranješević, Malićević, Jovanović, Vujković 1, Jovetić.

Vaterpolisti Spartak Prozivke pobedili su u trećem kolu Prve B lige ekipu Banja Luke sa ubedljivih 25:10.

Početak utakmice protekao je u rezultatskoj ravnoteži. Nakon 2:2, Spartak Prozivka je u finišu prve četvrtine stigao da dva gola viška, golovima Ugarkovića i Miloševića, 4:2. Subotičani su odigrali odlično u drugoj četvrtini, postigli čak devet golova uz samo jedan primljen i već tada rešili pitanje pobednika. Poluvrreme je okončano vodstvom domaćina od 13:3.

U nastavku utakmice trener domaćih Teđić Urođ đansu je pružiuo i mlađim igračima koji su opravdali poverenje. Brzim kontrama lako su postiuzali golove i stalno povećavali razliku.

Nakon tri odigrana kola Spartak Prozivka zauzima treće mesto na tabeli sa dve pobede i jednim porazom od prošle nedelje protiv ekipe Sava u Šapcu od 12:10. Prbi je Singudunom sa maksimalne tri pobede koliko ima i Sava na drugom mestu.