Fudbaleri Bačke nadigrali ČSK

Ned, 08.05.2022 - 14:21 -- dejan.vukovic

Bačka 1901 – ČSK 4:1 (2:0)

Subotica, stadion kraj „Somborske kapije“, gledalaca: oko 50. Sudija: Balša Ćeranović (Lovćenac), Strelci: 1:0 Vojnić (15.), 2:0 Anđić (18.), 3:0 Rajkovača (50.) 4:0 Končarević (auto-gol) (61. minut), 4:1 Popović (69.)

Bačka 1901: Ibraimović, Kiš (76. Simić), Đurović  (26. Milosavljević), Bjedov, Mezei, Malenčić, Rajkovača, Vojnić (76. Nenadović), Manojlović (56. Vrana), Anđić, Glišović.

ČSK: Dražić, Rađenović, Eror, Šoven, Jovanić (65. Pavlović), Cicmil, Novaković (46. Krstanović), Popović, Saračević (80. Antunović), Končarević, Panić.

Fudbaleri Bačke ostvarili su još jednu ubedljivu pobedu. Savladali su ekipu ČSK sa 4:1, postigavši po dva gola u oba poluvremena.

Odlično su domaći otvorili utakmicu, prvu priliku imao je Mezei. Bolju igru Bačka je krunisala u 15 minutu golom Vojnića za 1:0. Samo tri minuta kasnije domaćini su udvostručili vodstvo preko iskusnog  Marka Anđića koji je odlično izveo slobodan udarac sa oko 25 metara. Do isteka prvog poluvremena imali su svoje prilike i gosti, međutim odličan na golu je bio mladi golman Bačke, Damir Ibraimović.

Početkom drugog poluvrema Bačka dolazi do trećeg gola koji je postigao Rajkovača u 50. minutu. Desetak minuta domaćini su povećali prednost nakon autogola Končarevića. Počasni pogodak za goste postigao je Popović u 69. minutu.