Bogat vikend za bicikliste Spartaka

Uto, 30.05.2023 - 23:52 -- dejan.vukovic

Proteklog vikenda takmičari Biciklističkog kluba Spartak nastupali su na dva takmičenja, na Kupu Srbije koje je održano u Čelarevu u subotu 27. maja i na Državnom prvenstvu koje je dan kasnije održano u Novom Sadu.

Na Kupu Srbije koji je ujedno bila i trka Trofeja Sajamskih Gradova subotičani su na trci hronometra ostvarili dobre rezultate. Najbolji je bio Vuk Trišić koji je na 10 km bio drugi, Perčić Nikolina je na 6 km zuzela treće mesto, Perčić ivan je bio šesti a Vujković Lamić Nikola je zauzeo 9. mesto.

U nedelju 28. maja u Novom Sadu je održano Prvenstvo Srbije u drumskoj trci. U konkurenciji mlađih seniora, takmičara do 23 godine Bolić Mihajlo je na stazi od 105 kilometara zauzeo 10. mesto. U okviru ovog prvetsva održan je i Trofej sajamskih gradova. U kadetskoj konkurenciji takmičara do 17 godina na stazi ukupne dužine od 87.5 kilometara Vuk Trišić je zauzeo drugo mesto dok je Perčić Ivan bio šesti.