Rukometaši Spartaka slavili protiv Radničkog iz Obrenovca

Čet, 28.03.2024 - 15:27 -- dejan.vukovic

Spartak – Radnički 40:24 (17:14)

Hala sportova u Subotici. Sudije: Elezović Stefan i Aćimović Aleksandar. Sedmerci: Spartak 1/1, Radnički 5/1. Isključenja: Spartak 6 min., Radnički 8 min.

Spartak: Miskin 2, Ivić, Marić 1, Kuburović 4, Laković 9, Lisov, Spremo 6, Cmiljanović 1, Radojičić 1, Bukvić D. 5, Milinković 1, Spasić 5, Kolarić 2, Ćosić 3, Vojvodić, Maksimović.

Radnički: Bogunović, Delić, Duracović 5, Nedić 5, Basara, Filipović, Damjančević, Puretić 5, Ostojić 2, Jovanović, Vidaković 1, Bojić 6, Ivanović, Sofranić

Rukometaši Spartaka zabeležili su ubedljivu pobedu u utakmici 20. kola Super B lige savladavši ekipu Radničkog u subotičkoj Hali sportova sa 40:24. Gosti iz Obrenovca uspeli su da održavaju rezultatsku neizvesnost jedino u prvom poluvremenu da bi u nastavku utakmice Spartak napravio osetniju razliku i meč mirno priveo kraju.

Golom Strahinje Spreme domaćini su poveli sa 3:1 u 4. minutu. Radnički je uspeo da uđe u ritam, serijom koju zaključuje Bojić Milutin za tri minuta su uspeli da preokrenu rezultat u svoju korist, 4:5. Narednih petnaest minuta igralo se gol za gol pa je rezultat često bio izjednačen. Radojičić je tako u 23. minutu doneo novo poravnanje, 12:12. U naredna četiri minuta Spartak postiže tri gola u nizu za vodstvo od 15:12. Poluvreme je završeno golom Spreme za prednost subotičana od tri gola, 17:14.

Početkom drugog poluvremena subotičani su pojačali igru u odrani te povećavali razliku u svoju korist. Cmiljanović postiže gol u 43. minutu za vodstvo domaćih od 26:18. Deset minuta pre kraja meča prednost se u korist Spartaka povećala na deset golova, 32:22. Gosti nisu uspeli da se vrate u meč i ugroze veliku prednost Spartaka. Poslednjih osam minuta Radnički nije uspeo da postigne gol, dok su subotičani za to vreme napravili seriju od šest uzastopnih golova za 40:23. U poslednjim trenucima susreta Vidaković je prekinuo niz protivnika realizovao jedan napad Radničkog za konačnih 40:24.