Tri godine rada košarkaškog kluba Bajmok

Pon, 05.12.2011 - 18:01 -- dejan.vukovic

U Bajmoku je obeležena trogodišnjica postojanja škole košarke KK Bajmok. U sklopu obeležavanja ovog jubileja održan je i turnir u kojem su učešće uzele ekipe kadeta, pionira i početnika domaćeg kluba sa gostima iz Kule i Sivca.

Košarkaši savladali Napredak

Sub, 03.12.2011 - 18:00 -- dejan.vukovic

Spartak - Napredak 84:60 (17:22, 20:17, 18:9, 29:12)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 250. Sudije: Predrag Rančić, Milisav Isakov i Slobodan Petrović.

Spartak: Sokolović, Prlja, Dinić 6, S. Stojanović 23, Milisavljević 6, Kuntić 9, Ljubotina 6, Vukolić 10, Karahodžić 7, Đurović 17.

Napredak: Šikman 14, Destanović, Raičević 6, Jovanović, Spasić, Miladinović 7, Barać 16, Mojsilović, Stanojević 7, Kristić 1, Đukić 7, Grujo 2.

Košarkaši Spartaka bili blizu iznenađenja

Sre, 09.11.2011 - 21:00 -- dejan.vukovic

Spartak - Borac (22:21, 24:20, 18:11, 23:35, produžetak: 98:101)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 400. Sudije: Dušan Sedlar (Novi Sad), Pavle Novaković (Zrenjanin), Strahinja Knežević (Bačka Palanka).

Spartak: Pribić, Sokolović, Prlja, Dinić 21, S. Stojanović 16, Milisavljević, Kuntić 10, Ken. Karahodžić, A. Stojanović 3, Vukolić 5, Kem. Karahodžić 18, Đurović 25.

Borac: Žigeranović 22, Prolović 2, Pajević 2, Zoćević 19, Maksimović 8, Luković, Todorović 9, Dramićanin 18, Cvetković 7, Raković 6, Radović 8.

Košarkaši Spartaka pobedili Šabac

Sub, 05.11.2011 - 17:30 -- dejan.vukovic

Spartak - Šabac 85:68 (28:19, 20:13, 19:13, 18:23).

Košarkaši Spartaka slavili su u petom kolu Prve B lige, pošto su u Hali sportova večeras savladali ekipu Šabca sa 85:68. U samom uvodu meča poveli su gosti, međutim ulaskom Kuntića Spartak je ubrzao igru, preokrenuo rezultat i vrlo brzo stekli prednost od 28:19. Trojkom Stojanovića Spartak je pred kraj poluvremena stigao do prednosti od devetnaest poena pri rezultatu 44:25.

Košarkaši savladali Vojvodinu

Sub, 15.10.2011 - 18:00 -- dejan.vukovic

Spartak - Vojvodina 78:71 (21:27, 21:15, 16:9, 20:20)

Košarkaši Spartaka nakon poraza u prvom kolu u Nišu večeras su pobedili ekipu Vojvodine sa 78:71. Dobro su otvorili meč Subotičani i košem Dinića poveli sa 8:3, međutim do kraja prve četvrtine gosti su uspeli da preokrenu rezultat i trojkom Grubora u poslednjoj sekundi povedu sa 27:21. Gosti su do prednosti došli bolji šutem za tri poena. U nastavku košarkaši Spartaka uspeli su da zaustave napade Vojvodine i da izjednače rezultat na poluvremenu 42:42.

Počele pripreme muškog košarkaškog kluba Spartak

Pon, 08.08.2011 - 18:00 -- dejan.vukovic

Današnjom prozivkom počele su pripreme košarkaškog kluba Spartak. Košarkaše je ispred Uprave kluba pozdravio Slavko Imrić, predsednik kluba i Nemanja Simović, član gradskog veća zadužen za sport i omladinu ispred grada Subotice.

KK Prozivka u kampu na Zlatriboru

Čet, 28.07.2011 - 15:00 -- dejan.vukovic

Mladi košarkaši KK "Prozivka" nalaze se na kampu "Sport Trim" na Zlatiboru. Tridesetak dečaka i devojčica iz Subotice, godišta od 1998-2002., vredno rade pod budnim stručnim nadzorom trenera Stevana Ćupića i Ivana Ivkovića. Pored subotičana u kampu se još nalaze košarkaši KK "Junior" iz Podgorice i KK "Ratkovo". Čuvena srpska planina, sada već poznata po sportskim pripremama raznih sportista iz mnogih sportskih grana pruža odlične uslove za rad i pripreme na nadmorskim visinama preko 1.000 metara.

Po rečima Stevana Ćupića sve aktivnosti teku po planu:

Deca, selo, sport

Sub, 28.05.2011 - 17:00 -- dejan.vukovic

U Bajmoku je održan osmi tradicionalni košarkaški turnir za decu DECA SELO SPORT 2011,koji je i ove godine okupio preko 100 mladih košarkaša iz različitih mesta. Ovo je bilo osmo druženje koje se održava svake godine u različitim seoskim sredinama u okruženju i na kojem je i ove godine uzelo učešcć osam ekipa. Iako je turnir i ranijih godina bio internacionalnog karaktera, ove godine po prvi put gosti ove manifestacije bili su dečaci iz Hrvatske odnosno iz mesta Darda.

Košarkaši Spartaka poraženi od Radničkog

Ned, 17.04.2011 - 19:00 -- dejan.vukovic

Spartak- Radnički Basket 59:76 (15:14, 18:23, 20:17, 6:22).

Košarkaši Spartaka poraženi su u poslednjem kolu Prve lige os ekipe Radničkog 76:59. Poveli su domaći na početku susreta sa 15:10., međutim gosti početkom druge četvrtine prave mini seriju i dolaze do preokreta i vođstva od 30:21. Do kraja poluvremena subotičani su uspeli da smanje razliku tako da se na odmor otišlo sa rezultatom 37:33 u korist beograđana.