Arhiva

Atletičari Spartaka učestvovali na Belom krosu u Beogradu

Sre, 20.03.2024 - 20:39 -- dejan.vukovic

Proteklog vikenda na stazi koja se nalazi na ušću Save u Dunav u Beogradu, održan je 57. Beli kros na kojem su učestvovali i atletičari AKŽ "Spartak" pod vodstvom trenera Zvezdana Kalmara.

Dajana Bašić Palković zlatna na pionirskom Prvenstvu Srbije

Uto, 27.02.2024 - 15:55 -- dejan.vukovic

Prvenstvo Srbije u atletici za starije pionire i pionirke održano je u subotu 24. februara u atletskoj dvorani u Beogradu na kojem je Atletski klub "Spartak" predstavljala Dajana Bašić Palković u trci na 800 m.

Minja Kopunović bronzana na Balkanskom prvenstvu

Uto, 05.09.2023 - 15:59 -- dejan.vukovic

Prvenstvo Balkana za mlađe juniore i juniorke održano je u subotu, 02. septembra u gradu Sivasu u Turskoj. Srbiju je predstavljalo 33 reprezentativca koji su osvojili čak 18 medalja.

Na spisku saveznog selektora Edina Zukovića našla se i atletičarka AKŽ "Spartak", Minja Kopunović koja je u trci štafeta 4×100 m u ženskoj konkurenciji osvojila bronzanu medalju sa vremenom 47,73s u sastavu ekipe Milinković, Kopunović, Jahoda i Perović. Kopunovićeva se osim štafete nadmetala i u disciplini 400 m u kojoj je zauzela 6. mesto sa rezultatom 58,31 s.

Četiri medalje atletičara Spartaka na Prvenstvu Vojvodine

Uto, 18.07.2023 - 15:08 -- dejan.vukovic

Na atletskom stadionu u Sremskoj Mitrovici, u subotu, 15. jula 2023. godine, održano je seniorsko Otvoreno pojedinačno prvenstvo AP Vojvodine na kojem su učestvovali i takmičari AK Spartak.

Bela Nađgelert treći na Prvenstvu Srbije

Uto, 16.05.2023 - 21:28 -- dejan.vukovic

Prvenstvo Srbije na stazi od 10 kilometara na putu održano je u Vrbasu u subotu 13. maja u okviru međunarodne trke 3. Vrbaška trka koja je bila pod pokroviteljstvom Srpskog atletskog saveza.