Čet, 26.11.2015 - 21:05 -- dejan.vukovic

Napravili smo mini intervju sa još jednim mladim članom džudo kluba Spartak. Jovana Šimić je za kratko vreme zavolela džudo i sa nestrpljenjem iščekuje svaki narednio trening

Sre, 25.11.2015 - 21:16 -- dejan.vukovic

U sekciji moj prvi intervju razgovaraćemo sa mladim sportistima koji tek započinju da se bave sportom. Moj prvi intervju je deo sekcije pod nazivom Sportić koja će se na sportskoj stranici Subotica.info baviti vesti i člancima za najmalđe sportiste Subotice.

Džudisti osvojili medalje na tri takmičenja

Sre, 18.11.2015 - 23:11 -- dejan.vukovic

Protekli vikend je bio uspešan za džudo klub Spartak. Sa svojim sekcijama iz Bajmoka i Čantavira učestvovali se na međunarodnom turniru u Temerinu, zatim na prvenstvu Vojvodine u Zrenjaninu a rezultat je stigao i iz glavnog grada Češke.

Džudo – nežni put

Pon, 16.11.2015 - 22:41 -- dejan.vukovic

Sportska strana pokreće novu sekciju sportić u kojem će se pored aktuelnih vesti o najmlađim sportistima, prezentovati škole sporta u Subotici. Posetili smo školu džudo kluba Spartak i zabeležili trening najmlađih.

Džudo je, kao sport, nastao krajem 19. veka, a danas je to jedan od popularnijih borilačkih sportova. Za razliku od nekih drugih borilačkih veština koje vode poreklo sa dalekog istoka, džudo se može pohvaliti i da se nalazi u porodici olimpijskih sportova, te da su reprezentativci Srbije dosta uspešni na najvećim takmičenjima.

Četiri medalje džudista u Kikindi

Čet, 12.11.2015 - 20:20 -- dejan.vukovic

Džudisti Spartaka nastupili su na čuvenom međunarodnom turniru "Kikinda Kup", gde su u jakoj konkurenciji osvojili 4 medalje.

Jedanaest medalja džudista

Uto, 27.10.2015 - 23:10 -- dejan.vukovic

Proteklog vikenda džudisti Spartaka su gostovali u Osijeku na memorijalnom turniru Josipa Potneka/Euro Liga 2015, koji je okupio oko 450 takmičara iz 5 država iz regiona. Ovo je ujedno bilo poslednje kolo Euro Lige za 2015. godinu. Na ovom takmičenju bronzane medalje su osvojili Kačanski Jugoslav, Milošev Mihajlo (u starijoj selekciji), Vukas Dušan i Nestorović Milica. Srebrne medalje su osvojili Bošnjak Vuk, odlični Nikolić Nemanja i Strahinja Nestorović koji je osvojio i pehar za ukupan plasman u Euro Ligi za ovu sezonu.

Dve medalje džudista u Beočinu

Sre, 21.10.2015 - 22:40 -- dejan.vukovic

Džudisti Spartaka učestvovalii su na Trofeju Beočina, koji je okupio 412 takmičara iz 53 kluba iz 5 držđava. Domaćin se potrudio da organizacija bude na visaokom nivou.

Subotički džudisti nisu ostvarili očekivan rezultat. Uprkos činjenici da je turnir bio izuzetno kvalitetan rezultat je mogao biti bolji. Izdvojili su se Borojević Mateja, koji je pokazao borbenost i želju i uspeo da osvoji srebrnu medalju. Dobar je bio i Kačanski Jugoslav koji je osvojio bronzanu medalju.

Tri medalje džudista na Internacionalnom turniru

Sre, 07.10.2015 - 10:56 -- dejan.vukovic

Na memorijalnom turniru u džudou Željko Nikolić koji je održan u Bečeju okipilo se 414 takmičara iz 54 kluba iz sedam država regiona. Internacionalni turnir je posebno jak u klasi kadeta gde se i novčane nagrade dele za prva dva mesta.

Internacionalne medalje džudista Spartaka

Sre, 30.09.2015 - 08:47 -- dejan.vukovic

Džudisti Spartaka su protekla dva vikenda učestvovali na dva važna turnira na kojima su potvrdili svoj kvalitet. U Aradu, Rumunija,19. septembra održano je treće kolo Euro Lige, na kojem je učestvovalo 450 takmičara iz 7 država regiona. Savić Aleksandar osvojio je bronzanu medalju, Kačanski Jugoslav srebrnu, a nove bodove u Euro Ligi osvojio je Nestorović Straninja koji je bio treći i trenutnom pozicijom na rang listi sasvim sigurno ide ka osvajanju pehara.