planinarski klub Spartak

Proteklog vikenda u Banja Luci je održano je 3. kolo otvorenog Prvenstva Republike Srpske u sportskom penjanju na veštačkoj steni u disciplini bolder.

Na takmičenju koje je organizovao Penjački klub Solo učestvovala je i tročlana ekipa Planinarskog sportko penjačkog kluba  Spartak koja je zabeležila odlične rezultate. Sav tri takmičara su osvijial po medalju sa bilansom po jedna zlatna, srebrna i bronzana medalja. U kategoriji Youth B, Damjan Rapić je osvojio prvo mesto, kategoriji kadeta (K12) Tamaš Kučera je osvojio drugo mesto dok je Maksim Purlija bio treći.

Sre, 18.10.2023 - 13:58

Ćlanovi Sportskog planinarskog kluba Spartak bili su najuspešniji na na prvom kolu otvorenog Državnog prvenstva u sportskom penjanju na prirodnoj steni koje se održano proteklog vikenda 7. i 8. oktobra u Rćanskoj pećini u Guči.

Subotičani su bili najsupešniji po broju osvojenih medlja. U juniorskoj B kategoriji Kira Rafai i Damjan Rapić zauzeli su prvo mesto, Maksim Purlija i Tamaš Kučera su delili drugo mesto, dok su Leila Molnar Međeri i Regina Šiplika delile treće mesto. U seniorskoj konkurenciji Nora Bognar i Aron Tot zauzeli su drugo mesto.

Sre, 11.10.2023 - 20:33

Proteklog vikenda sportski penjači članovi PSK „Spartak“ učestvovali su na takmičenju u težinskoj i brzinskoj disciplini u sportskom penjanju koje je održano u Budimpešti, u sportsko penjačkoj hali Mag 47 na kojem su ostvarili dobre uspehe.

U težinskoj disciplini Adam Medđeši je ubedljivo osvojio prvo mesto dok je u brzinskoj disciplini bio drugi. Regina Šipika je u težinskoj disciplini bila treća, a u brzinskoj prva. Damjan Rapić je u težinskoj disciplini u svojoj kategoriji bio peti. Nora Bognar je nakon kvalifikacije u finalu završila na petom mestu, dok je u brzinskoj disciplini osvojila prvo mesto.

Uto, 05.09.2023 - 21:59

Niš je proteklog vikenda 26. i 27. novembra bio domaćin Državnog i otvorenog prvenstva u sportskom penjanju u disciplini bolder.

Na ovom takmičenju u organizaciji Sportsko penjačkog saveza Srbije i kluba PAEK  iz Niša učestvovalo je više od 170 takmičara. Pored penjača iz Srbije učestvovali su i takmičari iz Bugarske, Severne Makedonije, Ukrajne i Rusije.

Takmičari PSK “Spartak” iz Subotice osvojili su četiri medalje. Istakla se Nora Bognar koja je na Otvorenom kao i na Državnom prevenstvu zauzela drugo mesto.

Rezultati ostalih takmičara:

• Adam Međeši je na otvorenom prvenstu osvojio 4. mesto, dok je na državnom bio drugi,
  • Regina Šiplika je u međunarodnom rangu bila četvrta, a na državnom prvenstvu se plasirala kao treća,
  • Tamaš Kučera...
detaljnije
Uto, 29.11.2022 - 20:12

Takmičari Planinarskog kluba učestvovali su na državnom i otvorenom prvenstvu Mađarske u sportskom penjanju u disciplini bolder koji se održao 3. i 4. septembra 2022. u Sekešfehervaru

Subotički penjači su bili veoma uspešni, osvojivši medalje. Najbolja je bila Leila Molnar Međeri osvojivši srebrnu medalju, što je njoj prvi ozbiljniji uspeh u sportskom penjanju na veštačkoj steni. Pored nje istakli su se i Kira Rafai i Tamaš Kučera osvojivši 3. mesto. Na 5. mesto plasirale su se Nora Bognar, Adam Međeši i Damjan Rapić. Dora Virag je takođe dala sved od sebe i zaslužuje velike pohvale.

Uto, 06.09.2022 - 14:50

Nora Bognar je po treći put najbolja na Međunarodnom Kupu „Agtelek“ u sportskom penjanju koji se održava u Mađarskoj

Ove godine na tradicionalnom takmičenju u sportskom penjanju 49. Kupu Agtelek učestvovalo je preko 100 takmičara iz Mađarske, Rumunije, Švedske i Srbije. Kup je održan na prirodnoj steni u periodu od 4. do 7. avgusta 2022. u Nacionalnom parku „Agtelek“ u Mađarskoj blizu granice sa Slovačkom.

Nora Bognar, sportski penjač, član  Planinarko sportskog kluba „Spartak“ iz Subotice predstavljala je Srbiju. Ona je u ženskoj konkurenciji osvojila po treći put u nizu prvo mesto i tim odbranila titulu. Organizator takmičenja je Planinarski i Sportsko penjački savez Mađarske sa Planinarskim klubom „Perem“ iz Kazincbarcike.

Uto, 09.08.2022 - 16:35

Nekoliko takmičara sportsko penjačke sekcije PSK „Spartak“ učestvovalo je na Otvorenom državnom prvenstvu Mađarske u sportskom penjanju koje je održano u Budimpešti.

Subotičani su u disciplini bolder osvatrili dobe rezultate. Regina Šiplika je zauzela 4. mesto, Tamaš Kučera je bio peti, Damjan Rapić je takmičenje završio na 7. mestu, Maksim Purlija je bio deseti, Leila Molnar Međeri je zauzela 12. mesto  a Mila Ćakić 17. poziciju.

Sre, 06.04.2022 - 22:06

Sa malim zakašnjenjem stigla su odličja koja su penjači PSK Spartak zaslužili na takmičenjima u 2019. godini. Osim medalja za najbolje u starosnim kategorijama i disciplinamma, penjačima Spartaka stiže i priznanje da su kao ekipa najbolji u Srbiji.

Uspeh je toliko veći ako se zna da je Spartak nastupao sa dvadesetak članova, što je daleko manje o konkurenata, ali ni manji kvantitet nije mogao da ospori kvalitet sportista iz Subotice. Uz predstavnike domaćina, okupljenje sportiste, trenere i roditelje, pozdravili su predstavnici Planinarskog saveza Srbije, Iso Planić, predsednik, Svetlana Veljković, generalni sekretar, i Nenad Tripković, predstavnik sekcije alpinista.

... detaljnije
Sre, 21.10.2020 - 23:14

Dana 10. i 11. oktobra održavao se Šampionat Srbije u sportskom penjanju 2020. godine u disciplini brzinsko i težinsko penjanje. Zbog situacije sa Covid-19, Sportsko-penjački savez Srbije je odlučio da se otkazuju kola Državnog prvenstva, i tako se samo jedno takmičenje održavalo. Zbog istog razloga Sportsko penjačka sekcija „Spartak“ Subotica je dovela manji broj takmičara, ali su se vratili sa mnogo lepim rezultatima.

U subotu su nastupili jA, jB, juniori i seniori. Među juniorima i seniorima su se pokazali Nora Bognar i Aron Toth. Nora je među juniorima u obe discipline donela dve zlatne, dok je u seniorskoj kategoriji, u izoštrenoj konkurenciji, donela dve srebrne medalje. Aron je posle borbe završio takmičenje sa dve bronzane medalje u seniorskoj, dok je u juniorskoj...