Uspešni juniori Spartaka na prvenstvu Srbije

Čet, 13.05.2010 - 14:00 -- dejan.vukovic

Odbojkaši subotičkog Spartaka vratili su se definitivno na odbojkašku mapu Srbije. Nakon što je seniorski tim osvojio prvo mesto u Drugoj ligi i plasirao se u Prvu "B" ligu i juniorska ekipa je napravila lep rezultat.

Nakon što su nedavno osvojili treće mesto na Prvenstvu Vojvodine, juniori Spartaka su bili drugi na polufinalnom turniru u Loznici. U prvom kolu su nesrećno poraženi od Crvene zvezde sa 0:3 (iako su svaki set vodili sa 21:19), da bi potom ubedljivo savladali domaću Loznicu i beogradski As.

Iako je samo prvoplasirana ekipa ostvarila plasman na finalni turnir, u Spartaku su zadovoljni povratkom na Prvenstvo Srbije posle dužeg niza godina, ali i priznanjem koje je zaradio Aleksandar Janačkov, najbolji bloker turnira.

Za juniorsku ekipu Spartaka su igrali: Stefan Laušev, Aleksandar Janačkov, Vukašin Kužić, Alen Šleiher, Andrija Banović, Luka Medić, Aleksandar Milodanović, Vedran Kujundžić, Dimitrije Janić, Aleksandar Vidakov. Trener: Nemanja Simonović.