Pobeda košarkaša Spartaka za drugu poziciju

Sub, 28.12.2013 - 22:55 -- dejan.vukovic

Spartak – Pirot  96:91 (23:23, 21:23, 24:26, 28:19)

Subotica, hala sportova. Gledalaca oko 350. Sudije: Strika Marko (Beograd), Pavle Novaković (Zrenjanin), Strahinja Knežević (Bačka Palanka).

Spartak: Pribić, Tomović, Prlja 6, Nikolić, Sokolović 19, Milisavljević 26, Vujčić 4, Drakulić 20, Danilović 7, Matović, Vukolić 14, Laketa.

Pirot: Colić, Mukanović 9, Stanisavljević 10, Milovanović 18, Filipović 10, Raonić, Pendić 11, Kosanović 27, Mladenović, Stojanović 6.

Rezultatski veoma uzbudljiva utakmica u Subotici. Velika želja sa obe strane da se pobedom završi tekuća kalendarska godina. Bolji su bili subotičani koji su do pobede došli u poslednja dva minuta i zauzeli poziciju broj dva na tabeli pred pauzu.

Spartak je dobro započeo utakmicu trojkom Milisavljevića rezultat je glasio 7:2. Usledila je serija Pirota koji su zahvaljući Stanisavljeviću preokrenuli na 9:13, domaćini prave seriju poena a trojkom Sokolovića dolaze do +5, 20:15 u samom finišu prvog dela. Pirot uspeva da izjednači rezultat tako da se prvi deo završio 23:23.

Mučio se Spartak sa realizacijom i odbranom gostiju početkom drugog perioda, te su gosti napravili seriju od 6:0. Nakon tri minuta posta Vukolić pogađa koš Pirota 25:29. Sa pet vezanih poena Filipovića, Pirot se ponovo rezultatski odlepljuje na 28:36. Usledila je najbolja igra domaćina. Pokretljivo i čvrsto u odbrani i sa brzom relizacijom uspeli su da preokrenu na 38:36. Najinteresantnije je bilo u poslednjem minutu prvog poluvremena. Vukolić trojkom povećava prednost domaćina 44:41, usledila je odlična odbrana i šansa da se postigne brzi koš iz kontra akcije, međutim sviran je prekršaj a Mukanović smanjuje sa linije slobodnog bacanja 44:43. Filipović sa zvukom sirene postiže svoju drugu trojku za novi preokret gostiju 44:46.

Sredinom trećeg perioda gosti iz Pirota ponovo stižu do osetnije prednosti 59:67 i 61:69. Trojkom Drakulića i sa njegova dva nova poena Spartak dolazi do 66:70. Deset sekundi pre kraja Milisavljević smanjuje na 68:70, ali Pirot ponovo sa zvukom sirene postiže koš za plus četiri pred početak poslednjeg perioda, 68:72.

Vrlo brzo je Spartak došao do poravnanja rezultata kada je Milisavljević pogodio za 76:76, košem Danilovića na semaforu je stajalo 79:76 za domaće. Usledila je rezultatska neizvesnot do samog kraja utakmice, najveće probleme odbrani Spartaka zadavao je iskusni Kosanović, koji se često nalazio na liniji slobodnjih bacanja. U poslednja dva minuta ekipe su ušle poravnate 87:87. Presudila su dva promašaja iskusnog Kosanovića 30 sekundi pre kraja kod rezultata 91:89 za domaće. Košem Drakulića Spartak je poveo sa 94:89 što više nije bilo dostižno za košarkaše Pirota.