Zlatna štafeta plivačkog kluba Spartak Prozivka

Čet, 12.11.2015 - 11:11 -- dejan.vukovic

Prvi put u istoriji plivačkog sporta, Subotica je osvojila zlatnu medalju u apsolutnoj kategoriji.

Na Međunarodnom kupu, pod nazivom Serbian Grand Prix 2015 koje je održano od 05. do 08. novembra plivački klub Spartak Prozivka ostvario je odlične rezultate. Momcu su zauzeli prvo mesto u štafeti 4x50 metara slobodnim stilom, i tako učinili ponosnim svoj klub. Štafetu su plivali Miroslav Udicki, Bojan Udicki, Marko Jović i Stefan Božin.

Na ovom, najjačem Kupu u regionu, učestvovalo je 358 izuzetnih plivača iz 52 kluba, od kojih je 31 iz Srbije. Konkurenciju su znatno ojačali i plivači iz Izraela, Bosne i Hercegovine, Bugarske, Makedonije, Hrvatske, Madjarske, Italije, Crne Gore, Rumunije, Slovenije i Slovačke. Pored ekipnog zlata, Bojan Udicki je osvojio odlicno četvrto mesto na 50 metara delfin stilom, dok je Stefan Božin zauzeo šesto mesto na 100 metara delfin.

Naredno takmičenje ovih momaka će biti na Državnom prvenstvu koje se održava u decembru mesecu.