Neočekivan ubedljiv poraz košarkaša Spartaka

Ned, 23.10.2016 - 00:50 -- dejan.vukovic

Spartak – Beovuk 74:94 (25:27, 20:11, 15:28, 14:28)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 400. Sudije: Jasmina Juras, Marko Pecelj, Nikola Miloradović.

Spartak: Matić, Jovišić 4, Ljubenković 5, Hristov 13, Prlja 4, Nikolić 6, Ibitaj 14, Miščević 4, Lučić, Laketa 10, Puljko 6, Andrejević 8.

Beovuk: Maksimović 3, Dragović 7, Jevđenić 7, Pejić 14, Vučičević 12, Kapetanović 2, Fundić 38, Janjušević, Bogdanović 1, Jeremić 10.

Nakon dve ubedljive pobede košarkaši Spartaka su večeras pomalo neočekivano poraženi od Beovuka pred svojom publikom sa 20 poena, 74:94. Junak susreta bio je raspoloženi Fundić koji je subotičanima ubacio 38 poena.

Košarkaši Spartaka se na početku utakmice forsirali šut za tri poena, što im nije dalo puno uspeha. Odbrana nije bila na nivou protekle dve utakmice što je iskoristio Fundić te su njegovim koševima gosti stigli do 4:13. Sa pet vezanih poena Vučičevića gosti su imali deset poena viška, 13:23. Tek tada su se razigrali domaći košarkaši. zaigrali su čvršće u odbrani da bi se trojkom Hristova i Jovišića primakli na koš zaostatka, 25:27.

Nastavili su domaći u dobrom ritmu. Uz pojačanu odbranu razigrao se Ibitaj, čijom trojkom su stigli do 39:36. Ubrzo je na semaforu stajalo 45:36 za košarkaše Spartaka. Međutim, teško stečenu prednost lako su prokockali u nastavku susreta.Usledila su tri loša napada, koje su iskoristili gosi i serijom od 8:0 preokrenuli rezultat na 58:65. Spartak nije uspeo da pronađe rešenje za igru u napadu. Dvadesetak sekundi pre kraja Ljubenković pogađa za 60:66, što je bio rezultat sa kojim se ušlo u poslednju četvrtinu.

Beovuk je počeo da pogađa sa svih pozicija. Preko raspoloženog Fundića, gosti su ubrzo imali deset ponea viška, 60:71. Šest minuta pre kraja trojkom Maksimovića, gosti su došli do velikih dvadeset poena viška. Košarkaši Spartaka nisu imali više rešenja ni vremena da se rezultatski približe Beovuku, koji je zasluženo odneo bodove iz Subotice.