Sub, 06.05.2017 - 11:58 -- dejan.vukovic

FMP – Spartak 101:52 (24:9, 28:15, 28:18, 21:10)

Dvorana: FMP arena. Gledalaca: 250. Sudije: Jovčić, Čukalović, Prpa.

FMP: Radanov 12, Čović 8, Davidovac 12, Lazarević 2, Bursać 8, Šešlija 10, Kutlešić, Žižić 12, Ljubičić 15, Radovanović 2, Ostin 12, Bolden 8.

SPARTAK: Matić 3, Jovišić 2, Prlja 3, Nikolić 8, Kesar 3, Tresač 2, Miščević 12, Jelenić 18, Lučić, Kuridža, Fekete 1.

Košarkaši Spartaka doživeli su ubedljiv poraz u 5 kolu Super lige u Beogradu od FMP koga sada predvodi bivši trener subotičana, Dušan Alimpijević.

Smanjen fond igrača i gust raspored u Super ligi predstavljali su problem za igrače Spartaka koji nisu mogli da pariraju domaćinu. FMP je počeo agresivno i od početka su diktirali tempo igre. Po završetku prve četvrtine imali su 15 poena prednosti, 24:9. U drugoj četvrtini FMP je stigao do vodstva od 35 poena kada su subotičani serijom od 7:0 smanjili malo visoku razliku.

Nije bilo razlike u igri ni u drugom poluvremenu. FMP je nastavio da zasipa koš Spartaka i samo je bilo pitanje kojom razlikom će pobediti. U poslednjem minutu Marko Radovanović je postigao stoti poen za FMP. Na kraju domaćin je pobedio sa čak 49 poena razlike što je ovosezonski superligaški rekord. Za razliku od domaćina Spartak je imao izrazito loš šuterski dan, što govori i podatak o realizaciji slobodnih bacanja od samo 44 posto (34/15).

Spartak u šestom kolu Super lige dočekuje ekipu Megaleksa. Utakmica se igra u Hali sportova u Subotici u utorak 9. maja sa početkom od 19 časova.