Sub, 11.11.2017 - 22:35 -- dejan.vukovic

Spartak – Crvena zvezda 69:93 (13:20, 20:28, 13:26, 23:19)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 150. Sudije: Svojić, Olcan, Tabasević.

Spartak: Radulović 10, Todorović 10, Vukov, Aleksić 2, Krstajić 2, Draženović, Zlajić 10, Jović, Cvijetić, Kujundžić 7, Petković 11, Mors 17.

Crvena zvezda: I. Katanić 4, Stjepanović 11, Bogićević 8, A. Katanić 12, Đokić 8, Dešić 2, Naumčev 9, Bojović 10, Đorđević 21, Jovanović 8.

Košarkašice Spartaka nisu uspele da iznenade lidera na tabeli. Crvena Zvezda je stigla do nove ubedljive prvenstvene pobede i čime je zadržala lidersku poziciju sa maksimalnim učinkom.

Spartak je u ovaj susret ušao sa novim pojačanjem, tamnoputom igračicom Arlesiom Mors koja je došla iz Mičigena (SAD) a u svojoj prvoj utakmici u plavo belom dresu postigla 17 poena i bila najefikasnija u svojoj ekipi. Crvena Zvezda je nametnula visok ritam i već na početku meča  povela sa 10:4. Samo dva minuta kasnije razlika je već bila dvocifrena, 14:4. Razigrala se tada Mors čijim poenima su subotičanke uspele da smanje zaostatak na 13:18. Nisu dugo izdržale košarkašice Spartaka u tom ritm, Zvezda je napravila seriju od 12:0 i rezultatski se odlepila na 40:22. U finišu prvog poluvremena poentirala je Petkovićeva te se na odmior otišlo sa 33:48.

Treći deo u potpunosti je pripao gošćama iz Beograda. Uspele su da zaustave sve napade Spartak u prvih pet minuta nastavka susreta te napravile seriju od 15:0. Prva koja je poentirala u drugom poluvremenu od domaćih bila je Petkovićeva za 35:63. Do kraja utakmice bilo je samo pitanje sa kojom razlikom će trijumfovati košarkašice u crveno-belim dresovima. U rasterećenoj igri Spartak je dobio poslednju četvrtinu sa 23:19. Meč je završen dalekometnom trojkom Radulovićeve za konačnih 69:93