Rvači Spartaka ekipni pobednici Kupa Srbije

Sub, 15.09.2018 - 23:21 -- dejan.vukovic

Rvači Spartaka osvojili su prvo mesto u okviru drugog kola Kupa Srbije u rvanju grčko-rimskim stilom za seniore i titulu ukupnog pobednika Kupa koji je održan u subotičkoj Hali sportova u subotu 15. septembra

Na takmičenju u Subotici bilo je nešto manje rvača, nedostajali su reprezentativci koji se pripremaju za Prvenstvo sveta. Najbolji su bili  rvači Spartaka koji su sa 202 boda u okviru drugog kola osvojili prvo mesto. Spartak je osvojio i prvo mesto, odnosno titulu pobednika celog Kupa Srbije, sa 442 boda, skoro sto bodova više od drugoplasiranog Partizana (117 bodova).

Rvači Spartaka osvojili su 10 medalja od kojih 5 zlatnih i to Kristijan Gazdag u 55 kg, Norbert Čikoš u 77kg, Oliver tot u 87 kg, Dejan Franjković u 97 kg i Sabolč Horvat najtežoj kategoriji do 130 kg

• 55 kg: Kristijan Gazdag (Spartak), Nikola Katanić (Radnički So), Srđan Kovač (Radnički So),
  • 60 kg: Dejan Petrović (Potisje), Stefan Atanasijević (Partizan BG),
  • 63 kg: Igor Gavrilović (Partizan BG),
  • 67 kg: Aleksa Ilić (Radnički BG), Miljan Đukanović (Radnički BG), Branislav Ludoški (Proleter), Filip Frgić (Radnički So),
  • 72 kg: Danilo Čolić (Radnički BG), Goran Sremac (Proleter), Adrijan Feldeždi (Spartak), Davor Gutović (Radnički BG),
  • 77 kg: Norbert Čikoš (Spartak), Žarko Velimirović (Partizan BG), Albert Čupak (Spartak), Strahinja Đaković (Proleter),
  • 82 kg: Mihajlo Bajlović (Partizan), Ervin Penjov (Spartak), Nemanja Rakić (Partizan), Nemanja Bukvić (Partizan),
  • 87 kg: Oliver Tot (Spartak), Miloš Marković (Radnički BG), Filip Lacko (Spartak),