Košarkašice Spartaka novim porazom završile godinu

Sub, 29.12.2018 - 17:54 -- dejan.vukovic

Spartak – 021 46:83 (8:32, 11:23, 18:15, 9:13)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 50. Sudije: Nemanja Radović, Vladimir Tomić, Aleksandar Savić.

Spartak: Golubović 2, Zlajić 20, Petković 6, Kovačević 9, Stanaćev 4, Kujundžić, Krstajić, Arsić, Šujica, Petrekanović 2, Vujović 3.

021: Adamović 15, Gvero 15, Jovančević 5, Jokić 20, Radović, Jovanović 3, Ilić 1, Popludijević, Momić 13, Todorović 2, Opačić 9.

Košarkaice Spartaka porazom su završile kalendarsku 2018 godinu. Ekipa 021 došla je do očekivane i zaslužene pobede, a sve dileme, rešene su već u prvoj četvrtini, koju su gošće dobile sa ubedljivih 32:8.

Gošće su povele sa  pet poena za 13:8, nakon čega je usledila njihova serija. Predvođene Gvero i Adamović prvu četvrtinu su okonačale sa ubedljivih  32:8. U nastavku meča razlika se stalno povećavla tako de je poluvreme okončano sa  55:19 u korist ekipe 021.

Pao je tempo igre u drugom poluvremenu. Domaće su uspele da pariraju protivniku u trećoj deonici i da malo smanje veliku razliku, na 31:55. Na kraju ipak ubedljiva pobeda ekipe 021 a Spartaku u nastupajućoj godini ostaje grčevita borba za opstanak u društvu najboljih.