Rukometaši Spartaka osvojili bod u Lazarevcu

Sub, 06.05.2023 - 10:30 -- dejan.vukovic

Kolubara - Spartak 27:27 (10:10)

Lazarevac. Geldalaca. oko 150. Sudije: Stojkovič Dupan i Nikolić Nenad. Sedmerci: Kolubara: 8/4, Spartak :4/4. Isključenja: Kolubara 12. min, Spartak: 16. min.

Kolubara: Filipović 5, Radovanović 2, Jelenić 2, Veljanović, Vasiljević 2, Spaswić 6, Martinović 1, Jovanović, Marić 1, Protić, Đorđević, Vujošević 2, Martinović N., Đurđević 6, Jelenić O., Mandić.

Spartak: Starčević, Momić 3, Miskin 5, Marić, Ivić, Potpara, Gašić, Spremo, Radosavljević 5, Perazić, Bukvić, Živković 3, Stevović 8, Laković 3, Vojvodić, Maksimović.

Rukometaši Spartaka osvojili su važan bod u pretposlednjem kolu regularnog dela prvenstva i ostali i time se našli na korak do plasmana u plej of koji obezbeđuje povratak u elitni rang. Subotičani mogu da žele za celim plenom jer su domaćini do osvojenog boda stigli u poslednjoj sekundi utakmice.

U prvom poluvremenu rezultat je najčešće bio izjednačen. Poveli su domaćini sa 4:2 u 7. minutu, međutim Spartak je golovima Momića poravnao na 4:4. Do prvog vodstva subotičani su došli u 16. minutu golom Sergeja Miskina, 5:6.  Usledila je serija domaćina za rezultatski preokret od 8:6 u 25. minutu. Dobrom igrom u odbrani Spartak je uspeo da se vrati u meč, golovima Miskina i Živkovića poravnali su rezultat te se na odmor otišlo sa izjednačenih 10:10.

Spartak je odlično otvorio nastavak utakmice, u šest minuta su napravili seriju od 4:0 te poveli sa 14:10. U 40. minutu nakon odbrane golmana Gašića  usledio je brz kontarnapad i gol Stevović Balše, najefikasnijeg u redovima subotičana za 12:16. Došlo je tada do malog opuštanja u redovima Spartaka što su iskoristili domaćini i stigli do izjednačenja u 48. minutu, 18:18. Bila je to dovoljna opomena subotičanima koji su se trgli postigli dva gola u nizu za 18:20, deset minuta pre kraja meča. Stečenu prednost od dva gola Spartak je uspešno održavao do poslednjeg minuta, 25:27 kada su ih domaćini iznenadili. Nakon propuštenog napada gostiju, Kolubara se 20 sekundi pre kraja golom Vasiljevića primakla na gol razlike 26:27. Trener Slaviša Laković zatražio je minut odmora kako bi u poslednjih 15 sekundi ekipa Spartaka sa posedom lopte sačuvala pobedu, međutim Radosavljević je u pokušaju da postigne gol napravio prekršaj te su domaćini za pet sekundi organizovali brz napad koji je sa zvukom sirene realizovao Radovanović Luka za konačnih 27:27.