Lana Virc šampion i vicešampion na turniru u Nišu

Sre, 12.07.2023 - 19:50 -- dejan.vukovic

Teniserka Spartaka Lana Virc nastavila je da niže uspehe na turnirima igračica do 16 godina. Na terenima Teniske Akademije "Živković" u Nišu osvojila je dva pehara na turniru druge kategorije iz evropskog kalendara juniora i juniorki do 16 godina.

Šampionski pehar osvojila je u igri parova i to peti uzastopni dok je u singlu bila drugoplasirana. Lana je u singlu u polufinalnom susretu savladala Teodoru Vlajić sa 2:1 (2:6, 7:6, 6:2). U finalu je zaustavljena od domaće igračice Anastasije Cvetković nakon tri sata odlične igre sa 2:1 (7:6, 3:6, 3:6). Pobednički pehar u parovima osvojila je zajedno sa Teodorom Vlajić nakon što su u finalu bile bolje od dubla Đuričković - Zafirofska 2:0 (6:3, 6:4).

Ostvarenim rezultatom Lana je na Evropskoj rang listi trenutno na 25. mestu čime se približila zacrtanom cilju, ulasku u 20 najboljih igračica u Evropi. Lanu očekuje nastup na Evropskim igrama mladih u Mariboru a zatim i nastup za reprezentaciju Srbije na prvenstvu Evrope u Rumuniji i Češkoj.