Rukometaši Spartaka savladali ekipu Lavova iz Beograda

Pon, 27.11.2023 - 21:29 -- dejan.vukovic

Spartak – Lavovi (Beograd) 32:23 (13:12)

Hala sportova u Subotici. Sudije: Crnjanski Vojislav i Bubanja Nikodin. Sedmerci: Spartak 6/5, Lavovi 5/4. Isključenja: Spartak 10 min, Lavovi 10 min.

Spartak: Vojvodić, Marić 1, Potpara 5, Maksimović, Kuburović 4, Miskin 2, Spasić 6, Laković 5, Spremo 2, Lisov, Bukvić 1, Ivić 1, Ivanišević, Ćosić 2, Cmiljanović 2, Kolarić 1.

Lavovi: Stanković 7, Nosović, Medenica 3, Savić, Jovanović 2, Petrović 2, Milinković 1, Komarica 1, Ilić 1, Isaković 1, Vasić, Nađ, Đorđević, Cmiljanić 5, Vokši.

Rukomešati Spartaka savladali su ekipu Lavova iz Beograda na domaćem terenu sa 32:23 u 10. kolu Super B rukometne lige Srbije. Nakon rezultatski neizvesnog prvog poluvremena subotičani su u nastavku utakmice slomili otpor protivnika i na kraju ubedljivo slavili.

Poveli su rukometaši Spartaka sa 2:0, međutim gosti su 7. minutu uspeli da poravnaju rezultat, 2:2. Pojačali su domaći ritam i golom Bukvića stigli do tri gola viška u 17. minutu, 8:5. Međutim, nisu nastavili u istom ritmu što su iskoristili mladi igrači Lavova i četiri minuta pre kraja prvog poluvremena golom Komarice prišli na samo gol zaostatka, 10:9. U finišu prvog dela Kuburović donosi plus 2 za domaće, 12:10, kada su usledile nove greške domaćih i brzo izjednačenje na 12:12. Potpara golom u poslednjim trenucima prvog dela donosi minimalnu prednost Spartaku, 13:12

Milinković poravnava na 13:13, a nakon toga je usledila serija Spartaka od 7:0 za vodstvo od 20:13 u 42. minutu susreta. Utakmica je već tada bila rešena, jer protivnik nije imao rešenje da sustigne ovako veliku prednost. Deset minut apre kraja na semaforu je stajalo 25:18. U finišu utakmice trener Laković priliku je pružio i mlađim igračima sa manjom minutažom.

Nakon utakmice za najboljeg igrača susreta proglašen je Spasić Lazar iz domaće ekipe, strelac 5 golova na utakmici.