Košarkaši Spartaka ubedljivi protiv Jokera

Sre, 29.11.2023 - 23:23 -- dejan.vukovic

Spartak Office shoes - Joker 104:84 (26:23, 19:19, 27:19, 32:23)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 800. Sudije: Aleksandar Milojević, Đorđe Bogojević, Slavko Rakić.

Spartak Office shoes: Cerovina 14, Cvetković 9, Milijašević 3, Stepanović 6, Kutlešić 10, Milisavljević 8, Radosavljević 8, Medarević 9, Bojić 23, Nagulić, Sokolović 10, Barna 4.

Joker: Lugić 18, Kapetanović 17, Jugović 23, Brbaklić 3, Marković, Vukas, Krstanović 7, Kovačević, Bodrožić, Stanojević 7, Milin 5, Nikolić 4.

Košarkaši Spartaka pobedili su Joker u komšijskom derbiju sa 104:84. Subotičani su delovali sigurno posebno u drugom poluvremenu kada su predvođeni Bojićem koji je postigao 23 poena u pobedi svoje ekipe prelomili susret u svoju korist.

Joker je meč počeo trojkom Lugića usledio je odgovor Spartaka, posle ofanzivnog skoka Medarevića trojku postiže Kutlešić, zatim koš postiže i Milisavljević, za vodstvo domaćina od 12:8. Joker preko Krstanovića i Kapetanović smanjuje razliku pa je prvi deo završen sa plus tri za Spartak, 26:23.

Spartak je zaigrao bolju odbranu u drugoj četvrtini pa su u 17. Minutu košem Bojića stigli do dvocifrene prednosti, 43:32. Međutim u finišu prvog poluvremena usledilo je par grešaka što su iskoristili gosti te smanjili zaostatak na tri poena, 45:42 pred odmor.

Početkom trećeg perioda koševe za Spartak postižu Cerovina i Bojić pa je razlika ponovo bila dvocifrena. Razigrao se tada Jugović kod Somboraca koji je najzaslužniji što se prednost domaćina istopila. Međutim, vrlo brzo su subotičani odgovorili. Napravili su sjajnu serijui za kratko vremwe poveli sa velikih 65:51. Poslednjih deset minuta dočekali su sa vodstvom od 11 poena prednosti, 72:61.

Nastavio je Spartak u visokom ritmu, nakon koša Radosavljevića prednost je u 34. minutu iznosila 18 poena, 84:66. Pokušali su gosti da se vrate u ritam, međutim Spartak je predvođen Bojićem čuvao rezultat in a kraju slavio sa ubedljivih 104:84.