Košarkaši Spartaka ubedljivi protiv Radničkog

Ned, 03.12.2023 - 15:42 -- dejan.vukovic

Spartak Office Shoes : Radnički 86:61 (25:13, 19:20, 13:14, 29:14)

Hala sportova u Subotici. Gledalaca: oko 950. Sudije: Prpa Siniša, Čalić Stefan, Živković Vojkan

Spartak Office Shoes: Cerovina 13, Cvetković  11, Milijašević 2, Stepanović 10 (7 skokova), Kutlešić, Milisavljević 5, Radosavljević  9, Medarević 10, Bojić 10 (7 skokova), Sokolović  8, Nagulić, Barna 8

SPD Radnički: Čabrilo 5, Trayon 8, Đerasimović, Kovačević, Milosavljević 6, Dobrašinović, Labović 13, Vasilić, Nikolić 14, Dautović 4, Nikolić 9, Blagojević 2.

Košarkaši Spartaka nastavili su pobedonosni niz. Savladali su ekipu Radničkog sa 86:61 i primakli se u sam vrh tabele Košarkaške lige Srbije. Subotičani su kontrolisali rezultat od samog poečtka i na kraju stigli do ubedljive pobede od 25 poena razlike 86:61.

Imali su gosti početno vodstvo od 2:6 nakon koša Labovića, da bi Spartak došao do poravnanja serijom slobodnih bacanja koje je uspešno izvodio Dušan Radosavljević za 6:6. Trojkama Milisavljevića i Medarevića poveo je Spartak sa 12:6. U 9. minutu Cerovina trojkom donisi plus dvanaest, 19:7.

Uspeo je Radnički da se rezultatski približi, košem Dautovića prišli su na 27:22. Barna i Sokolović vraćaju dvocifrenu prednost domaćinu pa je u 16 minutu bilo 33:22. Trojkom Sokolovića subotičani su poveli sa 38:25. Sa dve trojke Trayon je održavao Radnički u zaostatku od desetak poena. Poluvreme je završeno vodstvom Spartaka od 44:33.

Pojačali su odbranu košarkaši Spartaka, preko raspoloženih Cerovine i Milisavljevića i trojkom Radosavljevića poveli su sa 53:35 u 26. minutu. Labović promašuje trojku dok je Stepanović bio siguran za plus dvadeset, 55:35. Usledila je serija gostiju koji su u narednih pet minuta napravili seriju od 16:4 i vratili se rezultatski u meč za jednocifren zaostatak, 59:51. Barna vraća dvocifrenu prednost a sa dve trojke Cvetkovića domaćini su ponovo imali kontrolu nad rezultatom, 67:51.

Nisu gosti imali rešenje za raspoložene košarkaše Spartaka koji su pogađali iz svih pozicija. Trojkom Cvetkovića poveo je Spartak Office shoes sa nedostižnih 79:53 u 37. minutu. Meč je završen  ubedljivom pobedom domaćina od 86:61.