Čet, 14.12.2023 - 22:20 -- dejan.vukovic

Spartak Ofiice Shoes – OKK Beograd 97:70 (31:21, 27:12, 19:17, 20:20)

Spartak Office Shoes: Cerovina 12, Cvetković 12, Milijašević 9, Stepanović 9, Milisavljević 10, Radosavljević 2, Medarević 9, Tejić, Bojić 16, Nagulić, Sokolović 4, Barna 17

OKK Beograd: Milenković 7, Nekić 3, Marković 15, Vukčević 5, Kroflić 6, Paunović, Dragojević, Pavlović 3, Đulović 8, Pantelić 4, Mušicki, Petrović 19

Košarkaši Spartak Office shoesa zabeležili su ubedljivu pobedu protiv OKK Beograda od 97:70 u utakmici 13. kola Košarkaške lige Srbije.

Nakon poravnanja na startu utakmice od 5:5, Spartak košem Bojića dolazi do vodstva od 12:7 u 5. minutu susreta. Uspeli su gosti da uzvrate, preko Markovića stižu do izjednačenja, 14:14. Domaćini su tada zaigrali bolje u odbrani i serijom od 13:2 koju zaključuje Medarević dolaze do dvocifrene prednosti od 31:19.

Početkom druge četvrtine obe ekipe su postigle po trojku, prvo je Milenković smanjio rezultat da bi u sledećem napadu Cerovina odgovorio istom merom za 34:24. Nastavili su subotičani u visokom ritmu u 18. minutu su imali prednost od 20 poena, 48:28, da bi trojkom Luke Cerovine na odmor otišli sa velikih 58:33.

Nije se menjao odnos snaga ni u drugom poluvremenu. Spartak je sigurnom igrom išao ka novoj ubedljivoj pobedi. Košem Bojića te trojkama Cerovine i Barne prednost u 28. minutu iznosila je 30 poena,  74:44. Spartak je do kraja meča sigurnom igrom održavao veliku prednost i upisao devetu pobedu u Košarkaškoj ligi Srbije.