Ned, 17.12.2023 - 00:36 -- dejan.vukovic

Spartak Office Shoes - Zdravlje 96:68 (22:13, 22:13, 23:23, 29:19)

Spartak Office Shoes: Cerovina 15, Cvetković 12, Milijašević 11, Stepanović 4, Kutlešić, Milisavljević 7, Radosavljević 9, Medarević 13, Bojić 11, Nagulić, Sokolović 5, Barna 9

Zdravlje: Jović, Gavrilović, Jović Đ., Harvey 20, Andrejević 7, Tasić 3, Dugalić 4, Blakney 11, Callahan 11, Đorđević 12.

Subotički košarkaši u samo tri dana izvojevali su dve ubedljive pobede. Nakon OKK Beograda, u subotu 16. decembra savladali su ekipu Zdravlja sa 96:68 i pokazali da spremno dočekuju treći "balon" turnir ABA 2 lige.

Poveo je Spartak sa 7:4 košem Milisavljevića u 4. minutu. Gosti preko Harveya prilaze na 7:6 a trojkom Tasića održavaju rezultatski priključak do 9. minuta, 15:13. Usledila je serija subotičana od 7:0 čime su na isteku prvog perioda imali 9 koševa prednosti, 22:13.

Košem Cerovine početkom druge četvrtine prednost subotičana bila je dvocifrena, 24:13. Među gostujućim igračima najraspoloženiji je bio Harvey koji je uspevao da postigne koš pored dobro postavljene odbrane Spartaka. Uzvratili su subotičani novim odličnim nizom od 12:0 koju zaključuje Bojić za prednost od 36:15 u 17. minutu. Poluvreme je okončano uspešno realizovanim slobodnim bacanjima Cvetković Aleksandra za vodstvo Spartaka od 44:26.

Nije bilo promena na terenu ni u drugom poluvremenu. Spartak je lako održavao veliku stečenu prednost i meč rutinski privodio kraju. Siguran je bio Barna u 27. minutu za vodstvo svoje kipe od 59:39. Nanizali su tada gosti šest poena i malo smanjili veliki zaostatak, 59:45. Bojić prekida niz Zdravlja da bi u poslednjem minutu trećeg perioda Radosavljević ponovo povećao razliku na 20 poena, 67:47. Desetak sekundi pre isteka trećeg perioda Callahan smanjuje na 67:49.

Nisu košarkaši Zdravlja imali način da smanje zaostatak i ugroze veliko vodstvo Spartak Office Shoesa. Cerovina u 36. minutu pogađa za vodstvo od 84:61. Trojkom Barne dva minuta pre kraja rezultat je bio 91:64. Meč je završen pobedom subotičana od 96:68.

Gust raspored se nastavlja za subotičke košarkaše. Već sutra putuju za Široki Brijeg gde će se u dvorani Pecara sledećeg vikenda održati treći turnir ABA 2 lige. Spartak Office Shoes u utorak 19.12 igra protiv ekipe GGD Šenčur (Slovenija) a tri dana kasnije u petak 22. decembra protiv MZT Skopja (Makedonija).