Sub, 24.02.2024 - 21:11 -- dejan.vukovic

Žok Spartak – Omladinac 3:1 (25:11, 22:25, 25:17, 25:23)

Hala sportova u Subotici. Sudije: Simić Stanislava i Vuković Jovana

Spartak: Yao 22, Korolija J., Jeković 10. Žigić, Korolija D., Elizarova 8, Džaković, Matić, Klisura 17, Baić 3, Jaramazović 8, Dimitrić, Ristanović.

Omladinac: Lazović 4, Stojanović 7, Burka, Keser, Vujović, Marinković 13, Praščević, Jevtić 2, Zubić 11, Danilović 3, Klopić 8, Stjepović 16, Gagić

Odbojkašice Spartaka savladale su ekipu Omladinca sa 3:1 u utakmici 18. kola Super lige. Subotičanke su pobedom prekinule niz od tri poraza i sada u boljoj atmosferi očekuju nastavak takmičenja.

Nakon izjednačenog početka od 5:5, domaće su na servis Jaramazovićeve nanizale seriju od 6:0 za vodstvo od 11:5. Omladinac smanjuje na 11:6, da bi subotičanke nastavile u visokom ritmu, predvođene kineskinjom Yao napravile su novu seriju od sedam poena za velikih 18:6. Nisu uspevale gošće da pronađu igru za raspoložene Golubice. Jeković je uspešna za 19:7 da bi ubrzo Jaramazović povećala na 21:8. Greškama protivnica, Spartak je došao do velikog broja set lopti, 24:11. Klisura je iskoristila prvu za  25:11 i vodstvo od 1:0 u setovima.

Nastavile su  domaće u visokom ritmu i u drugom setu, blokom Jaramazovićeve bilo je 6:2. Pokazale su svoje kvalitete i odbojkašice Omladinca. As servisima Lazovićeve a zatim i Stjepović rezultat je bio poravnat 12:12. Uzvratile su domaće, stigle do nove minimalne prednosti, međutim nakon novog izjednačenja od 15:15, Marinkovićeva preokreće na 15:16. Gošće su počele bolje servirati, nakon dva as servisa Stojanovićeve imale su 4 poena viška, 17:21. Nisu se predavale ni domaće, poen je zabeležila Yao a nakon as servisa Jeković rezulat je ponovo bio poravnat 21:21. Bolje su se u finišu seta snašle odbojkašice Jedinstva, poenima Klopić osvajaju drugi set sa 25:22 za rezultatsko izjenadečnje u meču na 1:1.

Početkom trećeg seta Elizarova upisuje dva poena za vodstvo Spartaka od 6:1. Stečenu prednost domaće su uspešno održavale. Pri rezultatu 11:7, gostujući trener je bio primoran da zatraži minut odmora. Nisu uspele da se vrate u ritam odbojkašice Omladinca ni posle kratke pauze. Sa četiri uzastopna poena domaće su povele sa 15:8. Subotičanke u finiš seta ulaze sa velikih deset poena prednosti 19:9. Uspele su gošće da se primaknu na 21:16, ali više od toga im nisu dozvolile Golubice koje ubrzo sa 25:17 osvajaju treći set za vodstvo u meču od 3:1.

Velika borba je vođena u četvrtom setu za svaki poen. Ni jedna ekipa nije uspela da napravi veliku prednost pa je rezultat često bio izjednačen. Nakon as servisa Yao domaće su povele sa 4:1, međutim vratio se Omladinac u ritam pa su nakon izjednačenja poenom Lazović preokrenule na 6:7. Usledilo je nekoliko izjednačenja da bi ekipe i u finiš seta ušle poravnate, 22:22. Zubićeva donosi prednost gošćama koju odmah anulira Elizarova za 23:23. Usledio je još jedan odličan servis kineskinje Yao za meč loptu koju koristi Elizarova i blokom donosi pobedu svojoj ekipi, 25:23.