Sub, 02.03.2024 - 17:41 -- dejan.vukovic

Spartak - Vojvodina 3:0 (25:15, 25:17, 25:19)

Spartak: Mašulović 21, Jungić 6, Tončić, Peić, Lečić, Vulikić 3, Jackson, Suvacki, Šebek, Pavlović 4, Jasper 15, Tešović, Tumbas, Dulić 2

Vojvodina: Đogić, Bajandić 7, Milanović, Negić, Rudić 4, Elezović 3, Ubiparip 4, Stanković 14, Kokeza, Kulpinac, Kisić, Dakić, Savovski 2, Kopitić 3.

Odbojkaši Spartaka prikazali su odličnu igru u pobedi nad Vojvodinom u 19. kolu odbojkaške Super lige. Dominirali su subotičani od samog početka, igrali su sa puno žara i volje i na kraju stigli do maksimalne pobede u uvek interesantnom vojvođanskom derbiju.

Spartak je prvi set otvorio serijom poena za vodstvo od  7:2. Usledio je tajm aut trenera gostiju, međutim nakon kratkog odmora meč je nastavljen blokom Jungića i odličnim napadom Mašulovića te je prednost Spartaka povećana na 6 poena, 8:2. Odličan je bio tandem Mašulović - Džasper koji su zadavali velike brige gostujućim odbojkašima. Džasper as servisom donosi dvocifrenu prednost 22:12. Ubrzo dolaze do set lopte koju koristi Pavlović za 25:15 i vodstvo od 1:0 u meču.

Drugi set počeo je dobrim servisima Mašulovića, koji je zaslužan za vodstvo Spartaka od 3:0. Prišla je Vojvodina na samo poen zaostatka, 6:5, međutim nije to poremetilo igru Spartaka koiji je nastavio u odličnom ritmu i preko raspoloženog Mašulovića dolaze do vodstva od 12:6. Džasper je prevario blok novosađana za 17:10 i time poveo Spartak ka osvajanju drugog seta. Nove uspešne napade upisali su Mašulović i Džasper za prednost od 20:13. Ponovo je Pavlović završio set za vodstvo Spartaka od 2:0.

Početkom trećeg seta Vojvodina je povela poenima Stankovića i Ubiparipa, 3:6. Spartak pravi seriju od 5:0 preko razigranog Mašulovića uz podršku Pavlovića za rezultatski preokret 9:8. Nastavili su subotičani da nižu poene, as servisom Vulikića i poenom Mašulovića poveli su sa 18:13 sredinom drugog seta. Pokušala je Vojvodina da se vrati u meč, međutim razigrani domaćini nisu dozvolili da im se ugrozi vodstvo. Džasper jakim i preciznim servisom dovodi Spartak na korak do pobede, 22:16. Mašulović donosi meč loptu na 24:18, a nakon sersvis greške Kisića radost subotičana je mogla da počne.