Atletičari Spartaka učestvovali na Belom krosu u Beogradu

Sre, 20.03.2024 - 20:39 -- dejan.vukovic

Proteklog vikenda na stazi koja se nalazi na ušću Save u Dunav u Beogradu, održan je 57. Beli kros na kojem su učestvovali i atletičari AKŽ "Spartak" pod vodstvom trenera Zvezdana Kalmara.

Subotički atletski klub ostvario je zapažen nastup u jakoj međunarodnoj konkurenciji. Na krosu je učestvovalo oko 120 atletičara iz devet zemalja. Ovo takmičenje je organizatorima poslužilo kao probno pred nastupajuće Svetsko prvenstvo u krosu koje će se održati u Beogradu na istoj stazi 30. marta 2024. godine Ujedno je za takmičare Srbije ovo bilo kvalifikaciono za kros prvenstvo sveta.

Najveći uspeh ostvario je Veljko Vasiljević, koji je osvojio bronzanu medalju u trci juniora do 20 godina na stazi dugoj 6,5 km sa rezultatom od 21:33. Na istoj deonici, ali u konkurenciji juniorki, Elena Puškar je zauzela 4. mesto u vremenu od 27:58 i potvrdila da se nalazi među najjačim srednjoprugašicama u Srbiji. Petra Šebešćen našla na desetoj poziciji sa rezultatom od 32:54. Maksim Puškar je u jakoj trci seniora na 8 km ostvario odlično 11. mesto, prošavši kroz cilj u vremenu od 27:23. Dajana Bašić Palković je u trci pionirki do 16 godina na stazi dugoj 1,75 km zauzela 7. mesto sa rezultatom od 7:09, dok je Bojan Pećerić u istoj disciplini, ali u konkurenciji pionira osvojio 11. mesto u vremenu od 7:23.