Košarkaši Spartaka slavili u prvoj polufinalnoj utakmici plej ofa ABA 2 lige

Sub, 27.04.2024 - 23:02 -- dejan.vukovic

MZT Skopje Aerodrom – Spartak Office shoes 73:78 (15:23, 16:12, 24:17, 18:26)

MZT Skopje: Petkov, Gillion 11, Milovanović, Andonoski, Robev, Delalić 13, Stojanovski D. 7, Stojanovski V. 20, Baković 12, Worku, Tanasković 10.

Spartak Office Shoes: Cerovina 12, Cvetković, Milisavljević 6, Gordić 16, Radosavljević 1, Medarević 3, Tejić 8, Lazić 7, Marelja 4, Sokolović 4, Mosley 4, Barna 13.

Košarkaši Spartak Office Shoesa pobedili su domaći MZT Skopje sa 78:73 u prvoj polufinalnoj utakmici plej ofa ABA 2 lige i sada sa pet koševa prednosti dočekuju revanš utakmicu koja će se odigrati 4. maja u subotičkoj Hali sportova. Utakmica je bila neizvesna tokom celog susreta, Spartak je dobro otvorio polufinalni duel i odlično ga završio u poslednjoj četrvtini gde su osigurali pobedu.

Nakon izjednačenog početka, Milisavljević trojkom donosi preokret od 15:16. Usledili je koševi Barne, Moslija i Lazića pa je prva četrvtina završena vodstvom Spartaka, 15:23. Cerovina je nastavio niz Spartaka koji su drugu četrvtiniu počeli sa 11 poena prednosti, 15:26. Ubedljivu prednost održavali su do poslednje minute prvog poluvremena kada su domaći košarkaši uspeli da uzvrate. Tejić je iz skok šuta pogodio za 26:35, nakon čega je trener domaćih zatražio minut odmora. Nakon kratkog predaha Skopje preko Tanaskovića i Stojanovskog pravi seriju od 5 poena pa je druga četrvtina završena rezultatom 31:35.

Domaćini su u nastavku susreta uspeli da preokrenu rezultat, Gilon pogađa za 38:37. Usledila je rezultatska klackalica da bi dva minuta pre isteka trećeg perioda Delalić trojkom doneo plus 4 za domaćina, 51:47. Minut pre isteka ove deonice Baković pogađa za 55:50, usledio je koš Gordića koji smanjuje pa su u poslednju deonicu košarkaši Spartaka ušli sa tri poena zaostatka, 55:52. Nakon što je Marelja poravnao na 57:57 usledila je serija subotičana koji su pokazali svoj kvalitet. Pet minuta pre kraja Milisavljević trojkom donosi prednost subotičanima od sedam poena, 61:68. Uzvratili su domaćini prišli na koš zaostatka, 66:68, međutim košarkaši Spartaka nisu dozvolili da im se ugrozi pobeda. Koš protivnika pogađaju Medarević i Marelja za 66:72. Minut pre kraja iskusni Gordić donosi deset poena viška, 68:78. Poslednji munut pripao je domaćinu koji mini serijom od 5 poena smanjuju zaostatak pa je utakmica završena sa 73:78.