Fudbalerke Spartaka obezbedile plasman u finale Kupa Srbije

Čet, 02.05.2024 - 17:11 -- dejan.vukovic

Sloga – ŽFK Spartak 0:5 (0:3)

Beograd, Fudbalski centar Ada Ciganlija, Gledalaca: oko 50. Sudija: Filipović Žaklina. Strelci: 0:1 Coleman (5.), 0:2 Stupar Živana (29.), 0:3 Vago Fanni (44.), 0:4 Ćirić Anastasija (63.), 0:5 Vago Fanni (79.)

Sloga: Šipetić Andrea, Milanović Zlata (76. Slavković Tija), Medić Anja, Milić Nikolina (58. Veličković Lara), Batočanin Tijana, Stojić Milica, Bulatović Milica, Popović Milica, Marković Andrea, Ilijazi Sara, Barjaktarović Ana

ŽfkSpartak: Škandro Jefimija, Vučković Isidora, Slović Violeta (70. Šarić Milica), Radulović Lana (57. Uvalin Nađa), Vlassopoulos Eva Vasiliki, Coleman Gabriella Lindsay (70. Gaković Milica), Vago Fanni, Filipović Tijana (70. Baka Alina), Gajić Aleksandra (46. Belovan Željka), Stupar Živana , Ćirić Anastasija

Fudbalerke Spartaka plasirale su se u finale Kupa Srbije pošto su u polufinalnom susretu u Beogradu savladale domaću Slogu sa 5:0.

Odlično su subotičanke otvorile utakmice, već u 5. minutu preko snalažljive Coleman povele su sa 1:0. Nastavile su Golubice sa pritiskom, golom Živane Stupar u 29. minutu duplirale su prednost. U samom finišu prvog poluvremena Fanni Vago povećava prednost na 3:0  i već tada se znalo da će subotičanke nastaviti put ka novom trofeju.

Pokušavale su domaće da postignu gol i smanje zaostatak, međutim fudbalerke Spartaka nisu dozvolile da im ugroze stečenu prednost. Anastasija Ćirić u 63. minutu povećava na velikih 0:4 da bi konačan rezultat postavila Fanni Vago u 79. minutu svojim drugim golom na utakmici