Pioniri Plivačkog kluba Spartak ekipno najbolji u Ligi mladih plivača

Uto, 12.12.2023 - 16:43 -- dejan.vukovic

Proteklog vikenda, u subotu i nedelju, 9. i 10. decembra, u organizaciji Plivačkog saveza Vojvodine, u Novom Sadu je održana Liga mladih plivača na kojoj su pioniri Plivačkog kluba Spartak ekipno osvojili prvo mesto. Pored pehara za ekipni plasman, mladi subotički takmičari ovog kluba osvojili su i još 64 medalje.

Plivači Spartaka ekipno treći na Zimskom kadetskom prvenstvu Srbije

Pon, 04.12.2023 - 21:03 -- dejan.vukovic

Od 1. do 3. decembra u Novom Sadu je u organizaciji Plivačkog saveza Srbije održano je Zimsko prvenstvo Srbije u plivanju za kadete. Na takmičenju je učestvovalo 170 plivača i plivačica iz 33 kluba Srbije. Kadeti Spartaka su ponovili rezultat sa Letnjeg kadetskog Prvenstva i zauzeli treće mesto.

Pojedinačni rezultati:

Deset medalja plivača Spartaka na Prvenstvu Srbije na malim bazenima

Uto, 21.11.2023 - 21:04 -- dejan.vukovic

Proteklog vikenda, od 17. do 19. novembra, u Novom Sadu je, u organizaciji Plivačkog saveza Srbije održano Prvenstvo Srbije u plivanju na malim bazenima za juniore i u apsolutnoj kategoriji.

Ekipa Spartaka, sastavljena uglavnom od juniora nastupila je sa ukupno 14 takmičara koji su osvojili 10 medalja od kojih jednu srebrnu i devet bronzanih. Ekipu je predvodio trener juniorske i seniorske selekcije, Race Bojan.

Plivači Spartaka uspešni na dva takmičenja

Uto, 14.11.2023 - 20:51 -- dejan.vukovic

Tokom proteklog vikenda plivači Spartaka nastupili su na dva različita takmičenja gde su ostvarili zapažene rezultate. Najmlađi takmičari bili su u Bečeju, dok je četvoročlana ekipa juniora plivala u Skoplju.

Uspešni plivači Spartaka na Međunarodnom mitingu u Somboru

Pon, 06.11.2023 - 20:39 -- dejan.vukovic

Takmičari plivačkog kluba Spartak zabeležili su odličan rezultat na Međunarodnom plivačkom mitingu „Lenart Kup“ koji je održan u Somboru na bazenu „Mostonga“ u subotu 4. novembra.

Tradicionlani miting organizovao je Plivački klub “Polet” iz Sombora, na kojem je ekipa Spartaka nastupila sa 37 takmičara koji su osvojili ukupno 60 medalja od kojih 25 zlatnih, 22 srebrne i 13 bronzanih. Pored osvojenih medalja, plivači subotičkog kluba Stipić Sara, Horvat Filip i Agović Vukašin proglašeni su i za najuspešnije takmičare u svojim uzrasnim kategorijama.

Plivači Spartaka u tri kategorije među najboljima na Zimskom Prvenstvu Vojvodine

Pon, 16.10.2023 - 21:38 -- dejan.vukovic

U Kikindi je proteklog vikenda, 14. i 15. oktobra, održano Zimsko prvenstvo Vojvodine u plivanju u svim uzrasnim kategorijama. U subotu su se nadmetali pioniri i kadeti, dok su juniori i seniori nastupili u nedelju.

Na Prvenstvu je učešće uzelo preko 300 takmičara iz svih vojvođanskih klubova. Istakli su se takmičai Plivačkog kluba Spartak čiji su pioniri zauzeli ekipno prvo mesto, kadeti su bili drugi, dok su se juniori našli na zasluženom trećem mestu, uz osvojenih 67 medalja.

Plivači Spartaka ekipno najuspešniji na mitingu Zmaj 2023 Madwave

Pon, 09.10.2023 - 14:55 -- dejan.vukovic

Tradicionalno, plivački klub Novi Sad je organizator velikog plivačkog mitinga “Zmaj 2023 MADWAVE” na kojem se ove godine okupilo skoro 600 takmičara iz regiona. Na takmičenju, koje je održano u Spensu, nastupilo je 569 plivača i plivačica iz 25 klubova BiH, Hrvatske i Srbije.

Spartak je nastupio sa 65 takmičara koji su osvojili ukupno 46 medalja, i na taj način zauzeli prvo mesto u kategoriji klubova. Uspešne mlade plivače predvodili su treneri Race Bojan, Jovanović Milan, Subotić Jelena i Kinanga Mark.

Andrej Barna na Svetskom prvenstvu isplivao normu za Olimpijske Igre

Čet, 27.07.2023 - 00:10 -- dejan.vukovic

Svetsko prvenstvo u plivanju trenutno se održava u Japanu u mestu Fukuoki, gde je subotičanin Andrej Barna, član Plivačkog kluba Spartak isplivao normu za Olimpijske igre u Parizu 2024 godine.

Andrej Barna je u kvalifikacijama Svetskog prvenstva trku na 100 metara slobodnim stilom završio u vremenu 48.20 što mu je obezbedilo plasman u polufinale gde je zauzeo osmo mesto ali još bitnije je plasman na Olimpijske igre u Parizu koje će se održati od 26. jula do 11. avgusta 2024. godine.