Arhiva

Juniorke Atletskog kluba Spartak ekipno najbolje na Krosu

Uto, 24.10.2023 - 17:27 -- dejan.vukovic

Pojedinačno i ekipno prvenstvo Srbije u krosu za 2023. godinu održano je u Beogradu u subotu 21. oktobra na izuzetno zahtevnoj stazi punoj krivina, a koja se nalazi uz samu obalu reke Save.

Atletičarke Spartaka uspešne na juniorskom Kupu Srbije

Sre, 27.09.2023 - 20:11 -- dejan.vukovic

Finale Kupa Srbije u atletici za mlađe juniore održano je proteklog vikenda na stadionu u Sremskoj Mirtovici na kojem su uspešno nastupili i takmičari AK Spartak.

U disciplini 400 metara Minja Kopunović je osvojila 2. mesto sa rezultatom 57,35 s što je njen lični rekord. U istoj trci Višnja Vilov je zauzela sedmo mesto a Tamara Horvat osmo. U štafetnoj trci 4×100 m, Spartak je zauzeo 4. mesto sa ekipom u sastavu Horvat, Vilov, Bašić Palković i Kopunović.

Mladi atletičari Spartaka na Tiskoj trci

Pet, 15.09.2023 - 21:33 -- dejan.vukovic

Mladi atletičari Spartaka učestvovali su na 3. Tiskoj trci koju je organizovao Atletski klub "Obilić" iz Novog Kneževca, pod pokroviteljstvom lokalne samouprave u subotu, 09.09.2023. godine

Minja Kopunović bronzana na Balkanskom prvenstvu

Uto, 05.09.2023 - 15:59 -- dejan.vukovic

Prvenstvo Balkana za mlađe juniore i juniorke održano je u subotu, 02. septembra u gradu Sivasu u Turskoj. Srbiju je predstavljalo 33 reprezentativca koji su osvojili čak 18 medalja.

Na spisku saveznog selektora Edina Zukovića našla se i atletičarka AKŽ "Spartak", Minja Kopunović koja je u trci štafeta 4×100 m u ženskoj konkurenciji osvojila bronzanu medalju sa vremenom 47,73s u sastavu ekipe Milinković, Kopunović, Jahoda i Perović. Kopunovićeva se osim štafete nadmetala i u disciplini 400 m u kojoj je zauzela 6. mesto sa rezultatom 58,31 s.

Četiri medalje atletičara Spartaka na Prvenstvu Vojvodine

Uto, 18.07.2023 - 15:08 -- dejan.vukovic

Na atletskom stadionu u Sremskoj Mitrovici, u subotu, 15. jula 2023. godine, održano je seniorsko Otvoreno pojedinačno prvenstvo AP Vojvodine na kojem su učestvovali i takmičari AK Spartak.

Mladi atletičari Spartaka na Prvenstvu Srbije

Sre, 24.05.2023 - 22:48 -- dejan.vukovic

Atletski klub Spartak je na Prvenstvu imao svoje predstavnike u čak osam disciplina mešu kojima je najuspešnija bila je Višnja Vilov, koja je zauzela 5. mesto u trci na 300 m sa rezultatom 43,67 s.