Igor Šikora

U Novom Sadu je u subotu 13. aprila održan internacionalni kup Srbija open u bodybuildingu i fitnessu, pod okriljem IFBB federacije.

Ovo takmičenje je ujedno i najmasovnije u kalendarskoj godini jer je ujedno i kvalifikaciono za prvenstvo Balkana i Evrope. Igor Šikora, član bodybuilding kluba Spartak iz Subotica, i ujedno predsednik kluba postigao je izuzetan rezultat u kategoriji klasik fizik osvojivši prvo mesto sa čime kvalifikovao za Evropsko prvenstvo po četrvti put u karijeri.

Igor je 2021. godine bio vicešampion Evrope, a sada ga očekuje novo učešće n aovom prestižnom Prvenstvu koje će se održati od 1. do 5. maja u Barseloni (Španija) gde će pokušati da osvoji još jednu medalju za Srbiju i svoj klub Spartak...

detaljnije
Sre, 17.04.2024 - 00:00

Subotički sport bogatiji je za još jednu evropsku medalju koju je osvojio Dejan Voloder član body bilding kluba Spartak.

Dejan je na Prvenstvu Evrope koje je održano u santa Susanu (Španija) od 4. do 9. maja osvojio srebrnu medalju u kategoriji Men Fizik. Na ovom prvenstvu Evrope učestvovalo je više od 30 nacija a Dejan je svoju medalju osvojio u konkurenciji 12 takmičara.

Za ostvaren rezultat velike zasluge pripadaju i njegovom treneru Igoru Šikori koji je i sam prošle godine kao takmičar bio vicešampion Evrope

Uto, 10.05.2022 - 16:13

Igor Šikora, član bodibilder kluba Spartak osvojio je srebrnu medalju na Prvenstvu Evrope kojke je nedavno održano u Španiji. Bio je to povod za prijem kod Nataše Aleksić, članice Gradskog veća Subotice zadužene za sport i omladinu, odnosno za razgovor o postignutom rezultatu, planovima, ali i budućnosti ovog sporta.

Nataša Aleksić je istakla da joj je drago što je Subotica imala predstavnika na ovako značajnom takmičenju, ali ne samo učesnika nego i osvajača vredne medalje za naš grad i Srbiju. - Ovaj sport dobija na sve većoj popularizaciji, a nadamo se da će osvajanje medalje, ali i promocija sporta, doprineti boljitku ovog sporta u Subotici. Uprkos eri pandemije, naš Grad ne zaostaje po broju osvojenih medalja i...