Konkolj Robert

Streličarski turnir u metnom streličarstvu održan je u nedelju 14. aprila u Beogradu u okviru kalendara turnira Streličarskog Saveza Srbije.

Na ovom turniru učestvovalo je 5 takmičara iz subotičkog parastreličarskog kluba Veteran koji su osvojili dve bronzane medalje, Dejan Varju kompaun lukom u kategoriji seniora i Robert Konkolj olimpiskim lukom u kategoriji Veterana

Pon, 15.04.2024 - 22:21

Subotica je bila domaćin državnog prvenstva u parastreličarstvu koje je tehnički organizovao parastreličarski klub Veteran iz Subotice

Najavljen je bio dolazak takmičara iz sedam klubova, međutim tri kluba su otkazala te su se na prvenstvu takmičilo 24 streličara u 8 kategorija. Subotičani su bili izuzetno raspoloženi osvojivši  ukupno 8 medalja.

U zvaničnoj konkurenciji osvojili su 4 medalje od kojih su dve bile zlatne. Najsjajnije je osvojio Veselin Uzelac u seniorskoj konkurenciji kompaund lukom i Jumer Bajramović u juniorskoj konkurenciji olimpijskim lukom. Srebrnu je osvojio Aleksandar Žepinić u seniorskoj konkurenciji olimpijskim lukom dok je bronzana pripala Željku Moravčiću u veteranskoj konkurenciji olimpijskim lukom.