Vakula Noemi

Prvenstvo Vojvodine u ženskoj gimnastici po kategorijama održano je u sredu 11.decembra u Novom Sadu. Subotičanke su na ovom prvenstvu bile dominantne te osvojile prvo mesto u pionirskoj i kadetskoj konkurenciji a značajne rezultate i među juniorkama.

U konkurenciji pionirki ekipa Spartaka je bila ubedljivo prva. Pojedinačno, Babičković Dunja je osvojila zlatnu medalju a Gračan Milka bronzanu. Ekipne kadetske prvakinje Vojvodine takođe su Subotičanke uz osvajanje sva tri prva mesta i u pojedinačnopj konkurenciji.  Pojedinačno ubedljivo prva bila je Šabić Nina na drugom mestu se našla Ristić Nađa dok je treća bila Rakić Staša. U konkurenciji juniorki pojedinačno prva je bila Vakula Normi a Erceg Lejla je zauzela treće mesto.

Ovim zaostalim takmičenjem kompletno je...

detaljnije
Pet, 13.12.2019 - 22:25

Gimnastičarke Spartaka učestvovale su na međunarodnom turniru u Novom Sadu gde je učešće uzelo 10 nacija i oko 90 gimnastičarki u četiri uzrasne kategorije.

U II kategoriji do 13 god Šabić Nina bila je zauzela 8. mesto u generalnom plasmanu, osma je bila na razboju, šesta na parteru i peto mesto u preskoku. U III kategoriji do 14 god Erceg Lejla je u generalnom plasmanu bila četrnaesta a Vakula Normi je osvojila 16. mesto.

Najbolji rezultat ostvarila je Vakula Noemi, osvojivši treće mesto na preskoku i u finalu na gredi 6 mesto. Trener Vucelić Miloš i Nada Drakulić zadovoljni su rezultatom i celom vrlo uspešnom takmičarskom sezonom, koja je ovim takmičenje praktično završena.

Uto, 10.12.2019 - 10:05

Gimnastičarke Sokolskog društva Spartak okupile su se, po običaju, na kraju godine, da pred roditeljima i prijateljima Kluba pokažu šta su sve naučile, ali i da se pohvale rezultatima ostvarenim tokom takmičarske sezone.

Kako je to istakao Zoran Ivanović, predsednik Kluba, i 2018. godina je bila uspešna za gimnastičarke iz Subotice, dominantne u mlađim kategorijama, kako u Vojvodini, tako i celoj Srbiji. U takmičarskom programu osvojeno je 68 medalja, od toga 34 zlatne, 18 srebrnih i 16 bronzanih. Dve takmičarke Spartaka našle su se ove godine na listima najboljih sportista Subotice, Nina Šabić je zauzela četvrto mesto u konkurenciji pionira, a Noemi Vakula treće u konkurenciji juniora.

Ned, 23.12.2018 - 11:36

Subotičke gimnastičarke su zabeležili vredan rezultat na Međunarodnom turniru koji je proteklog vikenda održan u Novom Sadu

U izuzetnoj konkurenciji 163 gimnastičarke iz 15 zemalja subotiačnke su pokazale svoje umeće. Vakula Normi je bila 5 u konkurenciji juniorki u finalu na preskoku, a Šabić Nina je na kraju zauzela sedmo mesto u finalu na preskoku u konkurenciji pionirki.

Ovim takmičenjem je završena vrlo uspešna gimnastička sezona 2018 za odlične subotičke gimnastičarke.

Sre, 12.12.2018 - 00:09

Takmičarke gimnastičkog kluba Spartak ostvarili su odlične rezultate na državnom prvenstvu koje je održano 3. i 4. juna u Novom Sadu. Tri takmičarke su osvojile ukupno 13 medalja.

U konkurenciji pionirki Šabić Nina je u generalnom plasmanu osvojila prvo mesto. U finalu je osvojila zlatnu medalju na razboju i parteru a srebrnu na preskoku.

U konkurenciji kadetkinja prva u generalnom plasmanu bila je Vakula Noemi dok je trećeplasirana bila Erceg Lejla. U finalu po spravama Vakula Noemi je bila najbolja na razboju, parteru i gredi dok je srebrnu medalju osvojila na preskoku. Erceg Lejla je osvojila srebrnu medalju na razboju i parteru a bronzanu na preskoku.

Tri subotičke gimnastičarke su tako osvojile ukupno 13 medalja na prvenstvu Srbije i to 5 zlatnih, 4 srebrne i...

detaljnije
Uto, 06.06.2017 - 21:24

Tokom proteklog vikenda u Novom Sadu je održano prvenstvo Vojvodine na kojem su uspešno učestvovale i gimnastičarke iz Subotice.

Na prvenstrvu Vojvodine pored subotičanki učestvovale su takmičerake iz Novoga Sada, Zrenjanina i Sremske Mitrovice. Gimnastičarke Spartaka su bile najbolje u pionirskoj i kadetskoj konkurenciji. Najbolja među pionirima bila je Šabić Nina. U kadetskoj konkurenciji dvostruka pobeda subotičanki, prvo mesto osvojila je Vakula Noemi, dok je drugoplasirana bila Erceg Lejla.

Narednog vikenda održaće se Državno prvenstvo na kome se takođe očekuju dobri rezultati mladih subotičkih gimnastičarki.

Ned, 28.05.2017 - 18:29

Ženski gimnastički klub obeležio je kraj veoma uspešne sezone. U protekloj godini mlade subotičanke su ostvarile odlične rezultate osvojivši ekipne titule Srbije u svim mlađim selekcijama. Posebno se istakla Vakula Noemi najbolja mlada gimnastičarka Srbije.

Na današnjoj svečanoj akademiji gimnastičarke su prisutnima prikazale svoje veštine na parteru i spravama.

Sub, 19.12.2015 - 00:26

Gimnastičarke Sokolskog društva Spartak uspešno su završile takmičarsku sezonu u 2015 godini osvojivši 13 medalja na finalnom takmičenju po spravama.

Najuspešniji je bila Vakula Noemi koja je u 4 finala osvojila 3 zlatne i jednu srebrnu medalju. Šabić Nina je osvojila takođe 4 medalje 1 zlatnu 2 srebrne i jednu bronzanu. Milovanović Katarina je osvojila srebro na gredi i bronzanu na razboju, dok je Erceg Lejla bila druga na preskoku a Rakić Staša je bila 3 na parteru.

Subotičanke su najuspešniji po broju usvojenih medalja i ove godine su zadržale primat najboljih mladih gimnastičarki u Srbiji. Svakako pohvale zaslužuju i treneri Nada Drakulić i Ivana Nimčević.

Pon, 16.11.2015 - 20:35