Trofej Beograda

Tradicionalne regate "Trofej Beograda" i „Prvenstvo Beograda“ za klasu Optimist u organizaciji beogradskih klubova, održana je 10-11. oktobra na Savskom jezeru.

Regata je okupila oko 70 takmičara i polaznika škola jedrenja kojima je ovo i prva regata. Prvog dana održane su 3 trke po severoistoku vetru 2 m/s. Drugog dana 1 trka po slabom zapadu 2 m/s.

Jedriličarski Klub Palić su predstavljali Nenad Zakić, Aleksa Sretenović, Luka Sretenović, Bertalan Molnar, Roland Kovač, Tamaš Arnold i Andrej Dudaš, uz pratnju trenera Dejana Zakića.

U ekipnom takmičenju, Jedriličarski klub Palić je osvojio prvo mesto i samim tim su osvojili i „Trofej Beograda“.

U pojedinačnim rezultatima takmičari sa Palića su postigli sledeće rezultate:

Nenad Zakić: 2 mesto u...

detaljnije
Sre, 14.10.2020 - 16:00

Tradicionalna regata "Trofej Beograda" za klasu Optimist u organizaciji beogradskih klubova (koja je ove godine i prvenstvo Beograda), održana je 12-13. oktobra u Bežanijskom zimovniku ispred AJK Beograd.

Regata je okupila 61 takmičara i polaznika škola jedrenja, kojima je ovo i prva regata.

Prvog dana nije bilo uslova za jedenje. Drugog dana održane su 2 trke po zapadnom vetru od 2 m/s.

Od takmičara Jedriličarskog Kluba Palić Nenad Zakić osvojio je drugo mesto u kategoriji do 12 godina, a Luka Sretenović 3. mesto u kategoriji do 12 godina.

U ekipnom Jedriličarski klub Palić osvojio je treće mesto sa takmičarima: Nenad Zakić, Aleksa Sretenović, Luka Sretenović, Bertalan Molnar, Roland Kovač i Tamaš Arnold

info: Andrea Kikić

Uto, 15.10.2019 - 08:44