Bačka ubedljiva protiv Bačke iz Pačira

Sre, 18.04.2012 - 17:00 -- dejan.vukovic

Bačka 1901 - Bačka (Pačir) 6:1 (3:1)

Ekipa Bačke savladala je danas na stadionu kod Somborske kapije istoimenu ekipu iz Pačira u 22. vanrednom kolu Vojvođanske lige grupa Istok sa uverljivih 6:1. Subotičani su u roku 6 minuta prvog poluvremena stekli veliku prednost postigavši čak tri gola. Poveli su domaći golom Kozoša u 16. minutu, da bi Nikutović udvostručio prednost u 19. min. Samo tri minuta kasnije bilo je 3:0 u korist Bačke 1901, kada je Kozoš postigao novi gol za crveno-bele. Gosti su smanjili golom Tatalovića iz slobodnog udarca u 27. minutu.

U drugom poluvremenu Bačka 1901 je bolju igru krunisala sa tri nova pogodtka. Prvo je Kozoš postavio het trik na utakmici u 57. minutu, do kraja utakmice u listu strelaca upisali su se Godar u 79. i Sovilj u 86. minutu.

Porazom Proletera od Jedisntva, Bačka se primakla na tri boda od drugog mesta koje vodi u baraž za dopunu Srpske lige u sledećoj sezoni.

Bačka 1901: Gorjanac, Lukač, Hubert, Marković S., Đereg, Godar, Kozoš (Koprivica), Marković N., Bursać (Rajkovača), Simović (Sovilj) i Nikutović.

Bačka (Pačir): Zarić, Petrović, Kitanović (Balažić), Vadasi (Milenković), Polovina, Rađenović, Tatalović, Šicer, Petrović (Šoper), Miloradović i Lazarević.