Rukometaši poraženi minimalnim rezultatom

Pon, 19.02.2018 - 18:41 -- dejan.vukovic

Obilić - Spartak Vojput 24:23 (10:10)

Beograd, SC "Voždovac". Gledalaca: oko 200. Sudije: Jevtić Miloš i Jevtić Đorđe. Isključenja: Obilić 14. min, Spartak Vojput 6. min. Sedmerci: Obilić 6/5, Spartak Vojput 6/3

Obilić: Radović 1, Živković 6, Alavanja, Bijelić, Ćorović 5, Radovanović, Miljaković, Mirić 3, Pavić 2, Stojić, Živanović, Teodorović 1, Jestrović 2, Antić, Đorđević, Ivošević 4.

Spartak Vojput: Pjevalica, Dimitrić Stanko 2, Leovac, Pernar 1, Perović 4, Gačević 1, Potpara 4, Dimitrić Slobodan 1, Kojadinović, Arđelan, Radosavljević 7, Stefanović 1, Petrović 2, Kurteš, Abadžić.

Rukometaši Spartak Vojputa doživeli su drugi uzastopni poraz minimalnim rezultatom na gostujućem terenu. Nakon što su propustili šansu u Aranđelovcu u poslednjem minutu za osvajanje bar jednog boda sinoć su sličan meč odigrali i u Beogradu.

Nakon početnog vodstva Obilića od 2:0, Spartak Vojput je golovima Marka Perovića prvo poravnao na 2:2 a ubrzo i preokrenuo rezultat 2:3. Uroš Radosavljević doneo je dva gola viška za subotičane u 16. minutu, 3:5. Agresivnom odbranom minimalnu prednost rukometaši Spartak Vojputa uspešno su održavali do samog finiša prvog dela kada je Boban živković svojim trećim golom poravnao na 8:8. Pernar a zatim i Radosavljević vraćaju minimalnu prednost subotičanima, međutim Jestrović u poslednjem trenucima prvog dela poravnava na 10:10.

Drugo poluvreme počelo je vodstvom "putara" i to golom mladog Nikole Stefanovića za 10:11. Obilić je u 39. minutu uspeo da preokrene na 14:13 zahvaljujući odličnim odbranama golmana Radovića. Deset minuta pre kraja usledio je pad u igri Spartak Vojputa praćen lošijom realizacijom u napadu, kada su propuštena i dva sedmerca što su iskoristili domaći i golovima Uroševića i i Jestrovića stigli do četiri gola prednosti 20:16. Pet minuta pre kraja Radosavljević koristi brzu kontra akciju te smanjuje na 22:20 i daje nadu subotičanima da osvoje bar jedan bod.

Dva minuta pre kraja odlična odbrana golmana Abadžića nagrađena je uspešno realizovanim sedmercem Radosavljevića na drugoj strani za gol zaostatka, 23:22. Živković svojim šestim golom vraća plus dva za domaće 24:22, nakon kojeg je usledio brz odgovor preko Slobodana Dimitrića za novi rezultatski priključak, 24:23. Poslednjih četrdeset sekundi igrači Obilića su iskusno zadržali loptu u svom posedu na sredini terena i time osvojili dva nova boda.

Rukometašima Spartak Vojputa predstoji veoma važna utakmica protiv Jugovića, koja se igra u subotu 24. februara u subotičkoj Hali sportova sa početkom od 19 časova.