Rukometaši Spartaka bolji od Obilića

Sre, 24.04.2019 - 01:03 -- dejan.vukovic

RK Spartak - RK Obilić 33:27 (16:13)

Hala sportova u Subotici. Gledalaca: oko 300. Sudije: Mandić Ivan i Kovačević Nemanja. Isključenja: Spartak Vojput 2 min., Obilić 6 min. Sedmerci: Spartak Vojput 6/5, Obilić 1/0

RK Spartak: Raković, Rosić, Peić Željko 2, Peić Jovan 1, Kolundžić, Šukić 2, Obradović 1, Potpara 5, Spremo, Kojadinović 10, Pjevalica, Karan 2, Petrović Strahinja 5, Leovac 4, Stefanović 1, Arđelan.

RK Obilić: Radović, Podraščić 3, Ćorović 3, Vokši 2, Jestrović 1, Dražić, Mirić 1, Stojić, Milutinović 1, Dotlić 4, Mandić 7, Ivošević 4, Radovanović, Bećirović 1.

Rukometaši Spartaka savladali su Obilić u 2. kolu plej kupa sa 33:27. Najbolji pojedinac susreta bio je mladi kadetski reprezentativac Uroš Kojadinović koji je postigao 10 golova.

Subotičani su slabije započeli utakmicu dozvolivši protivniku da povede sa 3:0 nakon samo tri minuta igre. Prvi gol za domaćine postigao je Kojadinović u 5. minutu susreta za 1:3. Obilić je lako dolazio u priliku za gol što su njihovi rukometaši koristili i u 12. minutu golom Dotlića poveli sa 8:4. Pet minuta kasnije isti igrač postiže svoj treći gol za vodstvo beograđana od 10:6. Spartak je tada stigao do svoje prepoznatljive igre u odbrani. Zaustavili su napade gostiju i serijom golova stigli do poravnanja rezultata na 10:10 u 22. minutu. Dva minuta kasnije Potpara donosi i prvo vodstvo za subotičane, 12:11. Podraščić je za kratko poravnao rezultat, međutim usledio je brz odgovor Spartaka koji preko Šukića i sa dva gola Kojadinovića završavaju prvo poluvreme sa prednošću od 16:13.

Drugo poluvreme počelo je golovima Petrović Strahinje i Kojadinovića sa sedam metara za 18:13. Stečenu prednost domaći rukometaši nisu više ispuštali. Obilić je par puta prišao na minus dav gola, ali više od toga nisu mogli pored raspoloženih domaćina. Sedam minuta pre kraja Kojadinović je svojim desetim golom na utakmici rešio pitanje pobednika, pošto je na semaforu stajalo 28:23. U finišu utakmice šansu su dobili i mlađi igrači koji su se predstavili u dobrom svetlu. Istakao se Jovan Peić koji je potencial pokazao i na utakmici s Kikindom a večeras postigao gol nakon odličnog prodora za 32:26. U listu strelaca upisao se i Obradović koji je i postavio konačnih 33:27.

U sledećem 3. kolu Plej Kupa Spartak gostuje u Aranđelovcu ekipi Šamota.