Kup Subotice 2009: Spartak uspešan prvog dana

Pet, 16.10.2009 - 20:00 -- dejan.vukovic
Kolekcija članaka:

U Subotici se u petak 16.10 i subotu 17.10 održava tradicionalni Kup Subotice u ženskoj odbojci. Ove godine učestvuju četiri superligaške ekipe i to Crvena Zvezda, Dinamo Vizura i domaćin Spartak. Turnir je organizovan pod pokroviteljstvom grada Subotice tj resora za sport i omladinu, i poslužiće ekipama za proveru forme pred nastupajuće prvenstvo koje počinje sledećeg vikenda.

*

Prvog dana Kupa Subotice ekipe su ostvarile maximalne pobede. U prvom meču Dinamo je pobedio favorizovanu ekipu Crvene Zvezde sa 3:0 (25:12, 25:23, 25:18). Zvezdašice su igrale u izmenjenom sastavu bez Sanje Malagurski i Ivane Nešović, što su u punoj meri iskoristile pančevke i ostvaile rezultatski uverljivu pobedu pogotovo u prvom i trećem setu.

U drugoj utakmici dana domaćin Žok Spartak je bio veoma uverljiv protiv Vizure i ostvario maximalnu pobedu od 3:0 (25:14, 25:20, 25:11). Domaće odbojkašice su bile uverljive i lako savladale svog rivala. Utakmica je poslužila treneru Nedeljkoviću da razigra što više igračica pred nastupajuće prvenstvo. Najefikasnije u ovom meču bila su Bokan sa 17 poena  i Stojanović sa 12 poena.

SPARTAK: BOKAN 17 (2 bloka, 1 as), KMEZIĆ 7 (2 bloka 1 as), NIKIĆ 10 (2 bloka, 1 as), STOJANOVIĆ 12 (5 blokova), ŠIMIĆ 5 (2 bloka, 1 as), KLISURA 9 (3 bloka, 1 as), MEMIŠEVIĆ (libero), Helić, Marković, Bogdanović, Češljar, Matić. Trener: Saša Nedeljković.

VIZURA: LAZAREVIĆ 8, PUZOVIĆ 4, GRBIĆ 1 (1 blok), DINIĆ, DRAGOVIĆ 4, RADOJČIĆ 3 (1 blok), PROKOVIĆ (libero), Burmaz, Terzić 1, Savić, Vukomanović 1, Vojvodić 5 (1 as). Trener: Goran Nešić.