Odbojkašice Spartaka ubedljivom pobedom startovale u play-offu

Sre, 07.03.2012 - 20:00 -- dejan.vukovic

Spartak - Jedinstvo 3:0 (25:12, 25:15, 25:17).

Odbojkašice Spartaka ostvarile su ubedljivu pobedu protiv Jedinstva u prvoj utakmici play ofa za prvaka države. Desetkovana ekipa Jedinstva, zbog povreda nekoliko igračica, nije mogla da pruži ozbiljniji otpor raspoloženim golubicama. Ekspresno su započele domaće meč i već nakon par minuta posle bloka Radenković stekle prednost od 14:6. Usledila je serija poena Subotičanki koje su nakon vezanih poena Cvetičanin došle do 23:10. Osvojile su domaće ubrzo i naredna dva poena i povele sa 1:0 u setovima.

Drugi set bio je veoma sličan prvom, pošto su Subotičanke nastavile sa dobrom igrom i ubrzo stekle veliku prednost od 6:1 posle bloka Helićeve. Razlika je ubrzo dostigla i dvocifrenu brojku pri rezultatu 18:8 za domaće. Usledilo je pet vezanih poena Užičanki na servis Kristine Češljar, nekadašnje Spartakove igračice.Međutim ni to nije poremetilo igru domaćih, ubrzo su se vratile u pravi ritam i ponovo ubedljivo osvojile set sa 25:15.

Početak trećeg seta bio je rezultatski izjednačen, splasla je igra domaćih odbojkašica u tim trenucima. Iako nisu delovale toliko ubedljivo, osvajale su poene i polako povećavale prednost u svoju korist. Sa dva dobra servisa pobedu je donela Jelena Oluić.

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 500. Sudije: Ivan Lazarević (Šabac), Dejan Antić (Subotica).

Spartak: Memišević (libero), Trnić 7, Cvetičanin 13, Helić 13, Vujčin, D. Radenković 4, K. Radenković, T. Matić 8, Olujić 1, Mrdak 11, D. Matić. Trener: Damir Petković.

Jedinstvo: Dumanjić, Tripković 6, Trivunić 5, Sekulić, Jelisavčić 5, Spasenić (libero), Aleksić 2, Kutlešić, Marjanović (libero), Češljar 3, Avramović 2, Terzić. Trener: Saša Nedeljković.