Odbojkaši savladali Vojvodinu u Novom Sadu

Pet, 23.11.2012 - 21:00 -- dejan.vukovic

Vojvodina NS seme - Spartak (Subotica) 2:3 (25:22, 25:17, 22:25, 23:25, 14:16)

Mala sala SPC "Vojvodina". Gledalaca: 300. Sudije: Dušan Španović i Đorđe Stevanović. Trajanje meča: 128 minuta.

VOJVODINA NS SEME: Čubrilo 9, Martinović 2, Strugar, Roljić 14, Veselinović 12, Vrban 12, Živanović 1, Brzaković, Boškočević, Luburić 25, M. Stanković 2, Kapur (libero). Trener: Nikola Salatić.

SPARTAK: Crnjanski 16, Janačkov, Vidakov (libero), Janjić 13, Elezović, Konkolj, Marković 1, Kecman 8, Pualić, Medić 24, Kuburović 1, Stojković 10. Trener: Goran Ilić.

U vojvođanskom okršaju koji je trajao neverovatnih 128 minuta veliku pobedu u Novom Sadu slavio je subotički Spartak. Subotičani su gubili sa 2:0, spasili su i meč loptu u petom setu, a na kraju su se radovali trijumf koji će im mnogo značiti, ne samo u bodovnom smislu.

U prva dva seta Vojvodina je bila bolja, najviše zahvaljujući Luburiću, ali i kapitenu Roljiću, te Čubrilu i Veselinoviću. Ipak, od trećeg seta potpuno drugačija slika na terenu. Spartak je pokazao da može da se nosi sa renomiranim rivalom, a uverili su ljubitelje odbojke da su protiv Kraljevčana imali samo slab dan u prošlom kolu.

Spartak je vodio tokom čitavog trećeg seta, u čijoj završnici su odoleli naletu Novosađana, koji su prišli na samo poen zaostatka 21:20. Slično je bilo i u četvrtom setu, samo je tada prednost prelazila sa jedne na drugu stranu. Imala je Vojvodina poen viška 22:21, ali je Spartak preokrenuo i slavio sa 25:23. Konačnog pobednika odlučio je peti setu kojem su Subotičani poveli sa 7:3. Usledila je odlična igra Novosađana koji su smanjivali poen po poen i došli do preokreta 10:9. Usledila je grčevita borba za svaki poen, smenjivale su se obe ekipe u vodstvu da bi Vojvodina prva došla do meč lopte pri rezultatu 14:13.  Međutim, kada je bilo najvažnije Subotičani su predvođeni Lukom Medićem vezali tri poena i zabeležili treću pobedu.

Zanimljivo, Spartak trenutno ima pobedu više i čak četiri boda manje od Novosađana!