Fudbalerke Spartaka među 32 najbolje ekipe Evrope

Uto, 13.08.2013 - 19:19 -- dejan.vukovic

Spartak - Kluž 8:3 (5:1)

Stadion u Klužu (Rumunija), Sudija: Đenđi Gal (Mađarska), Strelci: Čubrilo 1., 24. i 65. min., Meffometou Tcheno 16.min., Nikolić 28. ,33., 67. i 90+3 minut za Spartak. Vatafu 43. min iz penala, Lunca 59. i 81. min za Kluž

Spartak: Ivanov, T. Krstić, Slović(C), Meffometou Tcheno, Savanović (Radanović), Ilić, Damjanović, Nahi (K. Krstić), M. Nikolić, Čubrilo, N Rehi (Adamov)

Kluž: Ganea, Ficzay(C), Olar, Desmerean (Corduneanu), Giorgiu (Gurz), Bortan, Vatafu, Voicu, Iusan, Batea, Lunca.

Fudbalerke Spartaka ponovo su se našle među 32 najbolje ekipe u Evropi i obezbeduiloe plasman u Ligu šampiona za žene. One su u bile dominantne u drugoj kvalifikacionoj grupi savladale sve svoje rivalke i sa maksimalnih 9 bodova sa gol razlikom od 24:3 obezbedile prvo mesto.

U poslednjoj utakmici grupe koja je odigrana danas sastale su se dve do sada neporažene ekipe i u direktnom duelu odlučili o pobedniku grupe. Subotičanke su bile više nego ubedljive i sa 8:3 pobedile prvog favorita i domaćina ekipu Kluža.

Odlično su započele utakmicu fudbalerke Spartaka, u prvom minutu protivničku mrežu zatresla je Jelena Čubrilo i na samom startu utakmice najavila konačan ishod. Do kraja poluvremena fudbalkerke Spartaka su postigle još četiri gola, da bi u samom finišu Kluž iz penala preko Vatafu smanjio na 5:1.

Drugo poluvreme su bolje otvorile domaće koje su golom Lunca smanjile na 5:2 u 59. minutu. Usledila su nova dva gola Subotičanki u dva minuta. Jelena Čubrilo je povećala na 6:2 u 65. minutu da bi dva minuta kasnije Nikolićeva povećala na velikih 7:2. Konačan rezultat od 8:3 postavila je Milena Nikolić u poslednjim trenucima susreta. Bio je to njen četvrti gol na utakmici.

Osvajanjem prvog mesta fudbalerke Spartaka nastavljaju takmičenje u Ligi Šampiona. Naredni protivnik će biti poznat nakon žreba koji će se održati u Nionu.