Sub, 26.04.2014 - 23:36 -- dejan.vukovic

Pirot - Spartak 73:87 (20:31, 19:19, 20:22, 14:15)

Pirot, Gledalaca: oko 500, Sudije: Grujić, Petrović, Savić.

Pirot: Čolić, MUKANOVIĆ 9, Stanisavljević, MILOVANOVIĆ 16, FILIPOVIĆ 20, Vasić, Nikolić, Pendić, KOSANOVIĆ 13, Petrović, Mladenović 13, STOJANOVIĆ 2.

Spartak: ANTIĆ 13, Ilić, PRLJA 7, Nikolić, SOKOLOVIĆ 15, MILISAVLJEVIĆ 23, Marić, DRAKULIĆ 2, Danilović 11, Matović 5, Vukolić 6, Laketa 2.

Košarkaši Spartaka pobedom u poslednjem kolu nad Pirotom overili su ulazak u Prvu ligu. Subotičani su već u prvoj četvrtini napravili prednost od jedanaest poena i do kraja samo održavali razliku za konačan trijumf. Postigli su čak 14 trojki iz 25 pokušaja.

Meč je počeo košem Prlje nakon čega su domaćini odgovorili trojkom Milovanovića za njihovo jedino vodstvo na utakmici 3:2. Usledilo je šest poena Milisavljevića za vodstvo Spartaka 5:8. UIsledila je velika borba poen za poen do osmog minuta kada su domaćini po treći put izjednačili 18:18. U poslednje dve minuta prve deonice usledila je odlična igra Spartaka u kojoj su totalno slomili otpor protivnika. Napravili su seriju od 13:2 u roku dv aminuta postigavši čak tri trojke (Vukolić dve i Sokolović jednu) i završili prvi deo sa 20:31.

Nastavili su subotičani u istom ritmu. Košem Milisavljevića u 12 minutu prednost je iznosila velikih osamnaest poena 20:38. Do kraja poluvremena domaći su uspeli malo da smanje razliku koja je ipak ostala dvocifrena po isteku dvadeset minuta igre, 39:50.

Trojkom Filipovića Pirot je uspeo da smanji na devet poena 57:66 u 29. minutu, međutim Spartak je odgovorio trojkama Antića i i danilovića za 59:72. Usledili su novi koševi Spartaka a nakon trojke Milisavljevića prednost je bila blizu dvadeset poena, 59:78. Odlično su igrali subotičani u tim trenucima, čvrsto u odbrani i raznovrsno u napadu sa veoma preciznim šutem. U sledećem napadu Antić novom trojkom povećava n aogromnih 59:81, sedam minuta pre kraja susreta. Do kraja utakmice Pirot je uspeo malo da smanji razliku, ali ni jednog trenutka nije uspeo da ugrozi sigurnu pobedu Spartaka.

Spartak je prvenstvo završio na drugom mestu sa 45 bodova i tako zajedno sa prvakom Jagodinom obezbedio plasman u Prvu ligu Srbije u narednoj sezoni.