Odbojkaši maksimalno protiv Novog Sada

Pet, 31.10.2014 - 23:32 -- dejan.vukovic

Spartak – Novi Sad 3:0 (25:19, 26:24, 25:19)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 200. Sudije: Ivan Rostohar (Novi Beograd) i Branislav Jovančić (Beograd).

Spartak: Stoković, Jungić 11 (1 as), Janačkov 9 (1 as, 2 bl), Medan 1 (1 bl), Juhas 17 (3 as, 3 bl), Čajić, Konkolj (libero), Eremić 10 (1 bl), Milodanović, Jovanović 7 (2 as, 5 bl), Tumbas 5 (4 bl), Lozić.

Novi Sad: Surla, Tošić 5, Barna, Rakić 7 (1 bl), Pantić 6 (1 as, 2 bl), Mitrović 3 (1 bl), Ćorluka 1, Budinčić 11 (1 bl), Mirković 6 (2 as, 1 bl), Ilinčić (libero), Knežić 1 (1 bl), Milutinović.

Odbojkaši Spartaka zabeležili su maksimalnu pobedu u meču protiv Novog Sada.

Nakon izjednačene igre u prvom setu Spartak se odlepio blokom Tumbasa na 19:14, a u finišu seta, raspoložen je bio Juhas koji je osvojio četiri poslednja poena za Subotičane. Bolje su igrali gosti u većem delu drugog seta, razigrao se Budinčić koji je lako poentirao i pravio probleme domaćim igračima. Vodila je ekipa Novog Sada sa 8:6 i 20:17, a u finišu i sa 23:20 nakon poena Rakića. Proradio je tada blok Spartaka, Juhas je poravnao na 23:23, a potom je u junaka seta izrastao Jovanović. Prvo je prošao kroz srednu za 24:24, zatim blokirao za set loptu, a završni poen Golubovima poklanja Budinčić koji smečira u aut.

Nije dobro počelo po Spartak u trećem setu, gosti su poveli sa 7:2. Domaći su polako smanjivali prednost, a serijom od 5:0 koju je okončao Janačkov dolaze do preokreta 14:13. Finiš seta doneo je sjajnu igru Spartaka. Prvo je Jovanović odservirao as za 21:19, a potom je usledila serija blokova domaćih. Dva bloka je vezao Janačkov, po jedan su dodali Juhas i Eremić za ubedljiv finiš.