Pobeda za Super ligu

Pon, 03.04.2017 - 23:29 -- dejan.vukovic

Mladost Admiral - Spartak 96:99 (15:18,21:23,23:24,17:11,10:10,10:13)

Dvorana Vizura Sport u Zemunu. Gledalaca: oko 200, Sudije: Vojinović, Glišić i Juras

Mladost Admiral: Nešović, Kužeta 6, Bulatović 13, Kocović 12, Jeković 11, Karišik, Vujinović 2, Brkić 16, Savković 8, Veljković 28, Antonijević.

Spartak: Matić 6, Jovišić 6,. Ljubenković 3, Hristov 26, Prlja 8, Nikolić 9, Tresač 26, Miščević 7, Lučić, Kuridža, Andrejević 8.

Košarkaši Spartaka su došli do izuzetno važne pobede 2 kola pre kraja Prve lige sa kojom su na korak do Super lige. Subotičani su pobedu izborili boljim šutem za tri poena, ubacivši čak 16 "trojki" za razliku od košarkaša Mladosti koji su pogodili samo 3 "trojke".

Početak meča pripao je domaćinu koji je poveo sa 5:0, da bi Spartak u 6. minutu uspešnom realizacijom Tresača sa slobodnih bacanja preokrenuo na 7:10. Minut pre kraja prve četvrtine koševima Veljkovića, Mladost dolazi do minimalnog  vodstva od 13:12. Ipak, trojkom Hristova, prvu četvrtinu dobija Spartak sa 18:15.

Dobro su zaigrali subotičani početkom druge deonice, novom trojkom došli su do 6 poena prednosti, 17:23. Agresivnom odbranom na ivici faula košarkaši Mladosti su napravili seriju od 14:0 za novi preokret  i vodstvo od devet poena 33:24 u 15 minutu. Nikolić napokon prekida post Spartaka i smanjuje na 33:26. Zaigrali su subotičani bolje u odbrani, vezali nekoliko poena i košem Tresača preuzeli vodstvo 36:37 u poslednjoj minuti prvog poluvremena. Trojkom Mišćevića na poluvreme se otišlo sa 36:41.

Drugo poluvreme je počelo trojkama Tresača i Hristova za 38:47, da bi trojkom Ljubenkovića subotičani imali prednost od 16 poena, 43:59. Mladost je polako smanjivala razliku tako da je treći period okončan sa 59:65. U četvrtoj deonici domaćini su polako stizali rezultat da bi u samom finišu meč stigao u veliku rezultatsku neizvesnost. Brkić minut pre kraja trojkom donosi izjednačenje, 76:76. Obe ekipe su propustile poslednji napad, tako da je meč ušao u produžetak.

Skoro tri minuta nije bilo koša u prvom produžetku. Spartak preko Andrejevića uspeva da dođe do vodstva 78:76. Usledio je brz odgovor preko Vujinovića, ali tada Hristov novom trojkom donosi ptrednost Spartaku, 78:81. Veljković tri sekunde pre kraja prvog dela poravna na 86:86.

Drugi produžetak počinje poenom Mladosti i brzim odgovorom Spartaka i to trojkom Jovišića za 87:89. Kužeta preokreće na 91:89, dva minuta pre kraja. Jovišić novom trojkom nagoveštava pobedu Spartaka, 93:97. Savković donosi neizvesnost, 96:97 a Tresač je u sledećem napadu bio siguran sa linije slobodnog bacanja za 96:99.  Pokušao je  Kocović šutem za tri poena 6 sekundi pre kraja da izbori novi produžetak, ali lopta završava u rukama košarkaša Spartaka za veliko slavlje.