Fudbaleri Spartaka ostali bez plej ofa

Pet, 14.04.2017 - 11:18 -- dejan.vukovic

Subotičani nisu uspeli da se plasiraju u plej of. U poslednjem kolu poraženi u Lučanima od Mladosti sa 4:1, ali i da su pobedili ostali bi bez gornje polovine jer je ekipa Javora slavila u Nišu sa minimalnih 1:0.

Golubovi takmičenje nastavljaju u plej autu koje započinje odmah posle Uskršnjih praznika. Subotičani su se nadali ulasku u plej of, međutim zbog nešto slabijih rezultata i finišu regularnog dela za plasman među osam najboljih nedostajala im je jedna pobeda. U prvom kolu plej auta koje je na programu u utorak 18. aprila dočekuju ekipu Metalca, sa kojima su pre samo šest dana odigrali utakmicu bez golova.

Mladost - Spartak Ždrepčeva krv 4:1 (2:1)

Stadion: SC Mladost u Lučanima, Gledalaca: oko 700. Sudija: Danilo Grujić. Strelci: 12. Ćalasan (autogol), 32. Odita, 63. Radivojević i 68. Bojović za Mladost; 37. Mudrinski za Spartak Ždrepčevu krv

Mladost: Rosić, Andrić, Šatara, Milošević B, Pešić, Pejović, Milosavljević, Radivojević (83. Golubović), Jovanović(38. Pavlović), Bojović i Odita (68. Tumbasević). Spartak Ždrepčev krv: Ostojić, Stojković, Ćalasan, Radovanović (46. Kerkez), Bašanović (67. Purović), Glavčić, Pantić (57. Jovović), Savković, Torbica, Ivanović i Mudrinski.

Mladost je do vodstva došla nakon nakon što je lopta iz kornerta dopša do Jovanovića na oko 20 metara koji proigrava Milosavljevića a ovaj upućuje jak šut prema golu. Loptu je na svom putu zakačila Ćalasana i ušla u mrežu. Mladost je duplirala vodstvo u 32. minutu, iz akcije koju je započeo Milosavljević a nastavio Jovanović koji centrira sa desne strane a na oko pet metara od gola snalažljivi Odita loptu šalje u mrežu za 2:0. Spartak je smanjio u 37. minutu, Mudrinski je poveo akciju sa sredine terena, odigrao dupli pas sa Savkovićem ušao u šesnaesterac i savladao golmana Mladosti za 2:1. U finišu prvog dela subotičani su mogli i do poravnanja, ali šut Glavčića sa oko 20 metar zaustavlja stativa.

Pitanje pobednika rešeno je u 63. minutu kada je Mladost postigla svoj treći gol na utakmici. Milosavljević je uposlio Oditu koji ulazi u šesnaesterac i loptu šalje na suprotnu stranu gde je najviši u skoku bio Radivojević koji glavom postiže gol. Subotičani svesni da im je izmakao plasman u plej of, smanjili su ritam igre. Mladost je pobedu potvrdila četvrtim golom koji je postigao Bojović u 68. minutu nakon što je prihvatio loptu na šesnaest metara, prevario golmana Spartaka i loptu poslao u mrežu.